• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Ajans Başvuru

Ajans başvuru nedir, nasıl ve nereye yapılır? Ajanslar çeşitli projelerde sizi temsil etmek amacıyla kurulmuş organizatör temsilciliklerdir. , cast ajansı diye de geçer, öncelikle sizden bir başvuru ister. Bu bir tür önbaşvurudur. İlk kez bir ajansa başvurduğunuzda tarafınızdan yapılan müracaat ajans tarafından onaylandıktan sonra kaydınızın yapılacağı bilgisi verilir. Başvurular titizlikle incelenmekte ve çok büyük bir bölümü kabul edilmektedir. Başvurusu onaylanan oyuncu adayımız kaydı yapılmak üzere ajansa davet edilir. Ajans Başvuru adımları bu kadar olup oldukça kolaydır. Ajans başvurusu sırasında sizi zorlayacak veya tereddütte bırakacak herhangi bir şey yaşanmaz. Şartlar şeffaf, açık ve nettir. 18 yaşın altında gençler aileleriyle birlikte ajansa gelip kayıt yaptırabilir, ajansımız tercihen bütün oyuncu adaylarımızın aileleriyle birlikte gelmelerini bekler. Güvenilirlik ve saygınlık açısından ailelerin çocuklarına ajans başvurusu izni vermeleri dikkat ettiğimiz bir husustur. Görüşmeye ailecek gelmek ise ajansın görülüp tanınması ve ailenin içinin rahat etmesi adına önemli bir tercih sebebidir. Bir aileden birden fazla birey ajansımıza başvuru yapabilir ve kayıt olabilirler. Müracaatlarda sayıda ve yaşta bir sınırlama yoktur. Aileler bebekleri için ajansa gelebilirler. Bebek ve çocuk oyuncular dizilerde oldukça revaçtadır.


Ajans başvurunuzu aldıktan sonra cast direktörlerimiz sizi görüşmeye çağıracaklar. Hangi ajansı tercih etmelisiniz? Hangi size daha iyi imkanlar sunar? Ajans başvurusu için daha önce arama yaptınız mı? Birçok site "bize nasıl ulaştınız?" şeklinde sizden geri bildirim isteyecektir. Ajansa Başvuru yaparken sektörde yer alan ajansların hangi dizilere oyuncu gönderdiğine bakabilirsiniz. Yapımcı şirketler uzun süreli çalıştıkları ajansları tercih ederler, aradaki uyumun sağlanması için bu önemlidir. Yapımcı ve ajans birbirlerini çok iyi tanırlar. En çok reyting alan dizilere oyuncu gönderen bir ajans kendini kanıtlamıştır ve ilk müracaat için ideal bir platformdur. Diğer iyi bir yöntem de oyuncuların referansıdır. O ajansla çalışmış ve memnun kalmış bir oyuncu adayı aynı deneyimi ilk defa yaşayacak başka birine referans verebilir. Ajansın methini duyan yeni oyuncu adayımız da aramıza katılmaya kara verir. Bir ajans kendisine başvuran oyuncusunu nasıl memnun eder? Ona uygun roller bularak, birden fazla dizi setine göndererek, ödemelerini gününde ve düzenli yaparak.


Oyuncu adayımız ajansımıza ajans başvuru yapmakla ne kadar doğru bir karar verdiğini kısa sürede anlayacaktır. Profesyonel ekibimiz ve çalışma prensiplerimiz tarafımıza başvuruda bulunan tüm oyuncu adaylarımızı memnun etmeye yöneliktir. Başvuru öncesinde zihninizde oluşabilecek tüm soruları cevaplıyor ve sizi aydınlatıyoruz. Çalışma sistemimiz de şeffaf ve memnuniyet odaklı olduğundan başvuruyla dizi setine gitme arasındaki adımları kolayca atarak televizyon ekranlarından milyonlarca izleyiciye kendinizi gösterme hayalinizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. İnanmak başarmanın yarısıysa sektörümüzde ajansa başvurmak da başarmanın yarısıdır! Başvurusunu yapıp kaydını tamamlayan oyuncu adaylarımız birbirlerine rakip değildirler, çünkü çok farklı roller mevcuttur. Tek bir başvuru sizi diziye, sinema filmine, reklama başvurtur, çoklu fırsatları ayağınıza kadar getirir.


Başvurumu iptal edebilir miyim? Ajans Başvuru işleminiz herhangi bir düzenli ödeme, aidat, yenileme gerektirmez. Bu sebeple mevcut müracaatınızı iptal etmenize gerek yoktur. Ancak herhangi bir sebeple artık dizilerde rol almak istemiyorsanız ajansınızla konuşarak kaydınızı sonlandırabilirsiniz. Oyuncu adaylarımızın başvuruları bir defaya mahsus olup ömür boyu geçerlidir. Bir ajansa başvurumu yaptım, başka ajanslara da başvurabilir miyim? Herhangi bir kısıtlama yoktur, ajansımız sadece sizin temsilcinizdir. Cast ajansına başvuruda bulunduğunuzda ajansın, sinema dizi sektörünün "iş ve işçi bulma kurumu" gibi faaliyet gösterdiğini göreceksiniz. Ajansın başlıca var olma sebebi diziye oyuncu bulmaktır. Ajans Başvuru karar aşamasında bunu özellikle dikkate almanızı tavsiye ederiz. nızı linkimiz üzerinden yapabilirsiniz.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%