• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Ajans Başvuruları

Ajans başvuruları başvurunuzu ne amaçla yaptığınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Dizilerde ve sinema filmlerinde oynamak mı istiyorsunuz? Reklamlarda rol almak mı istiyorsunuz? Katalog çekimleri için mi ajansa katılmak istiyorsunuz? Ajansımız tüm bu isteklerinizi karşılamaktadır. Dizilerin ve reklam filmlerinin popülerliğini koruduğu günümüzde birçok vatandaşımız ajans başvuruları yapmayı tercih ediyor. Ülkemizde cast ajansı, casting ajansı, oyunculuk ajansı, model ajansı gibi alanlarda, bunların birinde veya birden fazlasında hizmet veren ajanslar bulunur. Ajanslar dizilerin ve reklamların oyuncu ihtiyacını karşılayabilmek için her zaman yoğundurlar, yoğunluk durumunu şuradan anlayabilirsiniz: ajansların telefonları hiçbir zaman susmaz. Peki nedir cast ajanslarına yapılan ajans başvurularını bu kadar popüler yapan? Ajanlar dizi ve reklam sektöründe sizin temsilcinizdir. Ajans sizin menajeriniz gibi çalışır. Haklarınızı korur, hukuksal ve finansal destek verir, oyuncuya ödemelerini yapar. Ajans başvurularını bu kadar gözde yapan da budur. Özellikle dizi sektörü artık yaz aylarında da çok hareketlidir. Eylül'de başlayan dizi sezonunda yüksek reyting alan iddialı dizilerin yanısıra çok sayıda dizi çekilmektedir. Dizilerin popülaritesi ve izlenmesi arttıkça bütçeler de yükselmekte ve sıklıkla oyuncular aranmaktadır.


Ajanslar kendilerine gelen çok sayıda başvuruyu tarih sırasına göre işleme alırlar. Oyuncu adayları başvuru yapacakları ajansı neye göre seçerler? Ajans nasıl bulunur? Aramalarda ilk aklımıza gelen internetten aratarak bir ajansa ulaşmaktır. Dost çevresinde bir ajansa kayıtlı olan tanıdık varsa onun vasıtasıyla aynı ajansa başvuru yaparak kayıt olmak mümkündür. Daha önce bir ajansta kaydı bulunan ve çok sayıda değişik dizilerde küçük roller alarak tecrübe sahibi olan oyuncumuz sizi yönlendirecektir. Ajansımızda sizin gibi diğer oyuncularımızla tanışarak deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Başvuru aşamasında veya öncesinde ajans deneyimi olan bir tanıdığınızdan bilgi almanız yararınıza olacaktır. Bu avantajı kullanın. Ajans başvurularında başvuruyla ilgili dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Ajans başvuruları rastgele bulunmuş, tesadüfen karşınıza çıkmış her ajansa yapılmaz. Ajansın güvenilirliğini sorgulayın. Ajansın internet sitesi veya sitelerini kontrol edin. Hangi dizlere oyuncu gönderdiğine bakın. Dilerseniz bir araştırma yaparak ilgili dizilerin yapımcı şirketlerine ulaşabilir ve sizin kayıt olmayı düşündüğünüz ajansla çalışıp çalışmadığını sorup teyit alabilirsiniz. Bu da ajansa güven duymanızı ve başvurunuzu gönül rahatlığıyla yapmanızı sağlar. Ajansımız izlediğiniz bildiğiniz dizilerin saygın yapımcı firmalarıyla çalışmaktadır.


Ajans Başvuruları özünde basit bir işlemdir. Kolay ve hızlıca başvuru tamamlanabilir. Ancak basit gibi görünmesine karşın size birçok iş kapısı açan bir fırsatlar zincirinin ilk halkası ve ve belki de oyunculuk kariyerinizin başlangıcıdır. Ajans başvurusu yapan bir kişinin niyeti, düşüncesi şunlardan biri olabilir: Oyunculukta yeteneğini göstererek zamanla daha büyük roller almasını sağlayacak projelerde başlangıçta küçük rollerde oynamak. Bir ek iş mantığıyla düzenli olarak dizilerde roller alarak aile bütçesine katkıda bulunmak. Dizi setlerinde hayranı olduğu oyuncularla aynı havayı solumak, aynı projede yer alarak güzel anılar biriktirmek ve kaliteli zaman geçirmek; eşe dosta akrabaya "bakın ben de bu dizide oynuyorum!" diye göstererek bunun keyfini sürmek, ekranda kendini görmek. Bu ve benzeri amaçlarla ajansa başvuran çok sayıda vatandaşımızın oluşturduğu bu havuza ajans başvuruları adını vermekteyiz. castajansım, oyuncumodel, castistanbul sitelerimiz ajans başvurularınızı güvenle yapabileceğiniz ortamlardır.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%