Televizyon sektöründe yer alan projelerde hemen hemen her gün yeni yüzlere rastlamak mümkün. Dizilerde olsun, reklam çekimlerinde olsun her zaman ünlü isimler rol almıyor. Yeni yüzlere ve yeni yeteneklere rastlamak mümkün olduğu gibi çok başarılı oyuncularında sektöre kazandırıldığı bir gerçek. Ajanslar yapımcı firmaların bu talebi üzerine yeni yüzler aranıyor ilanları üzerinden oyuncu adaylarının başvurularını alırlar. Başvuran adaylar değerlendirmeye alınarak projelere yönlendirilirler.


YENİ YÜZLER İLANLARINA NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?


Yeni yüzler hemen hemen her dizi projesinde aranıyor. Kimi zaman oldukça yetenekli yeni yüzler dizilerde baş rol olarak karşımıza çıkar kimi zaman ufak rollerde kendini göstermeye başlarlar. Oyuncu olmak isteyen adaylar televizyon projelerinde yeteneklerini değerlendirerek yer almak isterler. Eğitim ve yeteneklerine göre dizi projelerinde, sinema filmlerinde veya reklam çekimi projelerinde değerlendirilebilirler. Cast ajanslarının çalışmış oldukları projelerde ihtiyaca göre yeni yüzler aranıyor ilanlarına rastlamanız mümkündür. Bu ilanlara başvuruda bulunurken eğitim ve deneyimlerinizi formlarda belirtmeniz de yarar vardır. Almış olduğunuz eğitimler veya daha önce rol aldığınız projeleri yazmanız ajansın sizi değerlendirmesi ve oyunculuk düzeyinizi anlaması açısından önem taşır. Televizyon ekranlarında izlediğimiz dizi projelerinde rol alan yeni yüzler oyunculuk performanslarına göre ve izleyicide yarattıkları etkiye göre kariyer yollarını çizmiş olurlar. Bazen bir fırsat olarak gözükse de oyuncu adayları için ciddi bir sınavdır. İyi oyuncular almış oldukları eğitimlerle ve donanımlarıyla rolün hakkını verebilirken, iyi bir performans sergilemeyen oyuncu adayları için başarısızlıkla sonuçlanır ve devam eden projelerde yer almaları güçleşebilir. Tabi ki bu oyuncu adaylarınında bir projede başarısız olmaları bir son değildir. Kendilerini geliştirerek ve oyuncu kimliklerini geliştirerek mesleğe devam eden ve başarılı olan oyuncularında olduğunu unutmamalıyız. Televizyon ekranlarında yer almak ve yeteneklerinizi değerlendirmek için cast ajans yeni yüzler kısmından ajansımıza ulaşabilirsiniz.


Televizyon sektöründe her zaman yeni yüzler aranıyor ve pek çok başarılı projede rol aldıklarını görebiliyoruz. Sizler de oyunculuk sektörüne adım atmak ve televizyon ekranlarında yer almak istiyorsanız güvenilir ve profesyonel çalışan bir cast ajansına başvuruda bulunabilirsiniz. Ajansınızın sizi yönlendirmesiyle oyunculuk mesleğindeki yönünüzü belirleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.