Oyuncu olmak isteyen kişiler bu meslekte doğru ve güvenilir yolu izlemek için araştırmalar yaparlar. Nasıl oyuncu olurum? Nereden başlayabilirim? Eğitim alınması şart mı? Oyuncu olabilmek için neler gerekir? gibi pek çok soruya cevap ararlar. Bu soruların en doğru cevaplarını cast ajanslarında bulabilirsiniz. Cast direktörleri ve her biri kendi alanında uzman olan ekipler oyuncu adaylarını bilgilendirmek ve izleyecekleri yolu belirleyebilmek için yıllardır çeşitli çalışmalar yaparak deneyim kazanmışlardır. Bu deneyimleri oyuncu adayları ile paylaşarak sektöre bilinçli ve donanımlı oyuncular kazandırmayı hedeflemişlerdir. Oyunculuk için gerekenler ajansların tecrübelerinde ve yıllardır gözlemledikleri oyuncu kariyerlerinde saklıdır.


OYUNCU OLABİLMEK İÇİN


Oyuncu olabilmek için ilk kural yeteneğinizin ve ilginizin olmasıdır. Ve oyunculuk mesleğini gerçekten istemeniz gerekir. Çünkü sanıldığı kadar basit ve kolay bir meslek değildir. Sabır gerektiren uzun bir yolculuktur oyunculuk mesleği. Bu yolculukta başarılı olanlar mesleğin her alanında kendilerini geliştirmişlerdir. Oyunculuk için gerekenler, öncelikle bu işin eğitimini almaktır. Eğitimin oyunculuktaki yeri çok büyüktür. Kamera önü oyunculuğu, ses ve beden dili, senaryo teknikleri, doğaçlama gibi mesleğin teknik ve teorik bilgilerini içeren konular hakkında bilgi sahibi olmak bir oyuncunun mutlaka sahip olması gereken bir eğitimtir.


EĞİTİM SONRASINDA OYUNCULUK


Eğitim sonrasında oyunculuk için deneyim ve tecrübe kazanmak çok önemlidir. İyi bir cast ajansına kayıt olmak bir çok televizyon projesinin kapılarını açar. Dizi projeleri, sinema filmleri veya reklam çekimleri için yapılan oyuncu seçmelerine ajanslar vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Oyunculuk için gerekenler listesinde ikinci sırayı profesyonel bir cast ajansı ile birlikte çalışmak geliyor. Deneyim kazanmak ve projelerde rol almak istiyorsanız oyunculuk ajansları başvuru formu kısmından ajansımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Yeteneklerinizi oyuncu seçmelerinde yada dizilerde ufak rollerde bulunmanıza yardımcı olarak geliştirmenize yardım ediyoruz. Aldığınız eğitimlerin ve yeteneklerinizin hayata geçebilmesi ve oyunculuk ile buluşabilmesi için ajansımızın desteğini sizler ile paylaşmaktan gurur duyuyoruz.


Gün geçtikçe oyuncu olmak isteyen ve bu yola giren milyonlarda kişi ile karşılaşıyoruz. Doğru ve bilinçli yönlendirmeler ile gerek eğitim gerekse deneyim açısından oyuncu adaylarımızın kariyer planlarında önemli rol oynuyoruz. Sizlerde oyunculuk mesleğine karar verdiyseniz ajansımızın başvuru formunu doldurarak bu yolda bizimle birlikte yürüyebilirsiniz. Oyunculuk için gerekenler başında, bu yolda yanınızda size rehberlik edecek ve yol gösterecek doğru bir kurum ile mesleğe başlamanız geliyor. Bugüne kadar yetiştirmiş olduğumuz oyuncularımızın başarısı ile gurur duyuyoruz. Ajans olarak sektöre her geçen gün yeni yüzleri kazandırmayı ve iyi oyuncular yetiştirmeyi hedefliyoruz. Hedeflerimize de kararlı ve yetenekli oyuncu adaylarımız ile ulaşıyoruz