• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Oyunculuk Ajansları Başvuru Formu

Sinema ya da televizyon sektörü ve hatta buna reklam sektörü de katıldığında bu alan gün geçtikçe büyümekte bununla birlikte oyuncu eksikliği gün yüzüne çıktı. Buna çare olarak da ajanslar kurulmaya başlandı. Buna paralel olarak da birçok insan Oyunculuk ajansları başvuru formu doldurmak için hemen internet yolu ile ajansların kendi sitelerine girerek bu başvuru formlarını doldurmaktalar. Ancak bu durum öyle kolay bir süreç de olmamaktadır. Sonuçta bu sektöre şu an binlerce belki de milyonlarca insan başvuru yapmakta.

Sürecin İşleyişi

Bu sürecin devamı eğer bir başvuru yapılmış ise bir süre sonra durumu olumlu ise kabul edildiğine dair cevap gelecektir. Peki, süreç nasıl işliyor? Öncelikle kişi internet sitesinden kendini tanıtacak bir kayıt yapıp kendi fotoğrafını da ekledikten sonra geriye beklemek kalır. Oyunculuk ajansları başvuru formu doldurulduktan ve daha sonra da kabul edilmenin ardından bu ajans ile bir sözleşme yapılır. Ancak sözleşmenin belirli bazı kriterleri vardır. Sonuçta ajansta kendini güvenceye almak isteyecektir. Oyuncu adayı ile ajans arasında en az 1 yıllık bir sözleşme yapılır ve bu sözleşmeye göre genel olarak ajans oyuncunun yaptığı işler üzerinde %20 civarı bir ücret alır.

Ajansların Kazancı

Bu haklı bir kazançtır çünkü oyuncu adayının belli bir kariyere gelmesi için en önemli yer cast ajans olur genelde. Onların çabaları eşliğinde birçok kanal idarecileri ya da yapımcılar tarafından tanınır ve birçok farklı iş teklifi almaya başlar. Bu yüzden de Oyunculuk ajansları başvuru formu oyuncu olmak isteyen biri için son derece önemli bir hal alır. Elbette bu ajanslar yalnızca oyuncu çıkarmaz, aynı zamanda birçok değişik program için seyirci de bulur. Yine bu seyircilerin üzerinde kişi başı ücret kazanırlar.

Otobüslerle toplanıp götürülen bu seyirci kitlesi sadece tek bir programa götürülmez, bir diğer yandan birkaç farklı programa da götürülerek seyirce olmaları sağlanır. Oyunculuk ajansları başvuru formu doldurmayan bu insanları, farklı televizyon programlarında birçok kez izlerken aynı kişiler olduğunu da çoğu insan anlayabilir ki, şimdiye kadar da anlayan insanlar da oldukça çoktur genel olarak.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%