• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Oyuncu Başvurusu

Oyuncu olmayı hedefleyen katılımcıların izlediği ilk yol cast ajanslarına oyuncu başvurusu yapmaktır. Cast ajansları, yapım şirketleri ile oyuncuları buluşturan ve sektördeki oyuncu ihtiyacını profesyonel şekilde karşılayan kuruluşlardır. Oyuncu adaylarınında ilk adresi olan ajanslar bir çok dizi ve reklam çekimlerinde rol alan oyuncuları sektöre kazandırmıştır. Günümüzde tanınmış başarılı oyuncularında bağlı oldukları ajanslar mevcuttur. Ajansların işbirliği ile ulaşabildikleri projelerde rol alarak oyunculuk deneyimi kazanmak daha kolaydır. Çünkü ajanslar oyuncusunu iyi tanır ve ona en uygun işlere yönlendirmesini sağlar. Oyuncu adayınında gösterdiği performans ile başarıyı yakalamak mümkündür.


OYUNCULUK YAPMAK İSTEYENLERİN DÜŞTÜĞÜ HATALAR NELERDİR?


Oyunculuk hayali olanlar, ciddi yeteneğe sahip kişiler ve hatta eğitimli oyuncuların kariyerlerinde yaptığı bir takım hatalar vardır. Bu hatalar yüzünden başarıyı yakalayamazlar ve ellerindeki yeteneklerini gösteremezler. Peki bu hatalar nelerdir? Oyunculuğun her meslekte olduğu gibi emek gerektirdiğini unutmamaktan başlayalım. Oyuncu olmak isteyen adaylar öncelikle cast ajanslarına oyuncu başvurusu yaparlar. Ardından kadrosuna dahil olduğu ajanslardan iş beklerler. İşini yapan ajanslar adaylarının yetenekleri doğrultusunda dizi, film ve reklam çekimlerinin yer aldığı projelere yönlendirirler. Ancak bir çok aday bu seçmelerde heyecanlanarak yeteneklerini iyi derecede gösteremezler ve olumsuz sonuçlar alırlar. Yada yeteneklerini sergileseler de eksik kalan yanlar yüzünden yönetmen tarafından bir başka aday tercih edilebilir. Profesyonel bir oyuncu öncelikle pes etmemelidir. Olumsuz olan görüşmelerinde eksik yanlarını bulup kendini geliştirme ve bunları tamamlama yoluna gitmelidirler.


Bir başka açıdan bakacak olursak, deneyimsiz oyuncu adayları bir anda baş rolde yer alma isteği ile ajanslara başvuruda bulunurlar. Bunun garantisini veren ajansların güvenilirliğinden şüphe etmeniz gerekir. Çünkü oyunculuk yetenek, eğitim ve deneyim ile zaman içerisinde gelişir. Ekranlarda izlediğiniz başarılı oyuncular ciddi emekler sarf etmişlerdir. Öncelikle ajansınızın sizi yönlendirdiği projelerde ufak roller ile başlamanız gerekebilir. Yardımcı oyuncu yada figüran olarak set ortamlarını görmeniz, kamera önü heyecanını atmanız ve çekimleri izlemeniz gerekir. Sizler kendinizi geliştirdikçe ajansınız bunu fark eder ve ufak dialoglar ile oyunculuktaki ilk gerçek deneyimlerinize imkan tanır. Başarılı olan adaylar için roller ve dialoglar gittikçe artar. Başarılı olmayan adaylar için ise tekrar tekrar deneme fırsatları verilir. Oyuncu başvurusu yapmak için iyi düşünmeniz gerekir. Oyunculuğun sabır gerektirdiği bir meslek olduğunu unutmayarak doğru adımlarla ilerlemek istiyorsanız ajans oyunculuk başvurusu linkinden bizlere başvuruda bulunabilirsiniz.


Oyunculuğun bir meslek olduğunu, emek vermeden başarıya ulaşılamayacağını, başarılı olduğunuz anlarda bile gelişiminizi bırakmamanız gerektiğini unutmayın. Bir oyuncu ne kadar başarılı olursa olsun kendini yenilemediği sürece arkasından yetenekli yeni oyuncular her zaman gelecektir. Tercih edilmek, fark yaratmak, usta bir oyuncu olmak ve kariyer yapmak istiyorsanız mesleğinize emek vermekten hiç bir zaman vazgeçmeyeceksiniz. Ajans olarak adaylarımızın kariyer yollarında ciddi atılımlar olması için çabalıyoruz. Oyuncularımızın da azmi ile başarılı projelerde yerimizi almaya devam ediyoruz. Oyuncu başvurusu yapmak için ajansınızı iyi tercih edin ve doğru adımlar ile ilerleyin.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%