• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Ajans Oyunculuk Başvurusu

Bir karakteri canlandıran, sinema, televizyon ve tiyatroda rol alan aktör veya aktris olarak adlandırılan sanatçı kimselere oyuncu denmektedir. Oynayan yahut canlandıran kişinin icra ettiği sanat dalıdır. Oyunculuk aynı zamanda tutku ve inanç gerektirir. Bu duygulara sahip kişiler ajans oyunculuk başvurusu ile kendilerine yol çizebilirler. Kamera önü oyunculuğuna başlamak hedefiniz ise konu ile ilgili yeterli bilgi ve donanıma sahip olmanız yaşayacağınız deneyimleriniz sayesinde de gelişebilir. Ve bu deneyime sahip olmak için bir ajansa bağlı bulunmanız gerekir. Bu sayede projelerde rol alabilir ve bir başka tabirle meslekte pişebilirsiniz. Oyunculuk alanındaki hedefinizi belirlerken yeteneklerinizi ve hayallerinizi iyi düşünmeniz gerekebilir.


Hedefler demiş iken, hayaliniz kamera önü oyunculuğu ise bu konuda ufak bilgilendirmeler sizlere faydalı olacaktır.Ajans oyunculuk başvurusu yapmadan önce farkında olmanız gereken püf noktalar vardır. Kamera önü oyunculuğunun ortak bir değerinden söz edecek olursak, oyuncu özelliklerine sahip olmak ilk sırada gelebilir. Peki nedir bu oyunculuk özellikleri? Rol kabiliyeti, mimik ve jest kullanımları, ezber yapabilme, iyi bir gözlem yeteneğine sahip olması gibi daha bir çok yetkinlik sayabiliriz sizlere. İzleyicinin ilgisini çekebilecek senaryolara, oyuncuların sergilediği performans direkt etki eder. Bir oyuncu canlandırdığı karakteri ne kadar doğal ve içten yansıtabiliyorsa o projenin başarısıda o kadar artar. Başarılı projelerde rol alıp deneyim kazanmak istiyorsanız ajans dizi oyunculuğu bölümümüzden bizlere ulaşarak başvuruda bulunabilirsiniz. Her geçen gün artan projelerin karakteri olabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Sesinizi kullanmayı ve yaratıcılığınızı ön plana çıkarmayı ancak deneyim edinerek geliştirebilirsiniz.


OYUNCULUK MESLEĞİNİN ZORLUKLARI NELERDİR?


Her mesleğin olduğu gibi oyunculuk mesleğininde zorlukları vardır. Emek olmadan başarıda olmayacağı gibi sabırlı olmak ana kurallardandır. Ünlü ve usta oyuncuların sarf ettiği emeği, profesyonelleşmek adına gösterdiği çabayı düşünelim. Kalıcı isimler bırakabilmek için sabır ve sürekli öğrenme gücü sergilemişlerdir. Yüksek bütçelerde gelir elde etmek için acele etmek yapılan en büyük hatalardan biridir. Amatör olarak başlayıp uzmanlaşmak için ciddi bir yol katetmeniz gerekebilir. Sabır ve sürekli kendini geliştirmeyi amaçlayan kişinin başarıya ulaşması da kaçınılmaz sonlarındandır. Yola çıkarken ilk istikametiniz ajans oyunculuk başvurusu yapmak.


Oyunculukta duruş, ses, diksiyon ve beden dili fark edilmenizi sağlayacaktır. Bu kavramlara ne kadar iyi hakim olursanız şansınız da okadar artacaktır. Yeni bir yüze, yeni bir yeteneğe her yapımcının ihtiyacı vardır.Ajans oyunculuk başvurusu yaparak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilir ve aradığınız güvenilir ajansa kaydınızı yaptırabilirsiniz. Küçük bir rol hayatınızı değiştirebilir, bu fırsatları kaçırmamak sizin elinizde. Her rolden öğreneceğiniz farklı deneyimler vardır. Başarıya ulaşmak için önce bir yerden başlamanız gerekecek.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%