favicon
  • 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Oyuncu Başvuru

Televizyon ve medya sektöründe yer almak pek çok kişinin hayalidir. Oyunculuk mesleğini yapmak isteyen ve ekranlarda gözükmek isteyen adaylar cast ajanslarına oyuncu başvuru formu bırakırlar. Formlarda deneyimlerini ve bilgilerini paylaşarak ajansın kendileri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlarlar. Cast ajansları dizilere, filmlere, reklam çekimlerine oyuncu temini sağlayarak sektörel ihtiyacı giderirler. Kadrolarında milyonlarca oyuncu adayını barındırarak her türlü talebe yanıt verebilecek konumdadırlar. Yapımcılar ajansların castlarından faydalanarak aradıkları oyuncuya ulaşmayı hedeflerler.


OYUNCULUK SEKTÖRÜ VE CAST AJANSLARI


Cast ajanslarının hizmet verdiği oyunculuk sektörü her gün milyonlarca kişinin başvuru yaptığı bir meslektir. Ajanslara başvuruda bulunarak projelerde yer alan oyuncu adaylarının sayısı oldukça fazladır. Oyunculuk sanıldığı kadar kolay bir meslek değildir. Yeteneğine inanan kişiler ajanslara başvuru yapıyor fakat çok azı kendini geliştirebiliyor. Bu noktada ajansların rolü büyüktür. Çünkü cast ajansları arasında yer alan bazı firmalar oyuncu başvuru formu alırken adaylar ile yanlış bilgiler paylaşıyorlar. Bu bilgilerden yola çıkarak adaylar hiç bir deneyim ve eğitimleri olmamasına rağmen güzelliklerine yada yakışıklı olmalarına dayanarak baş rol oynayabileceklerini düşünüyorlar. Bu düşünceyle ajanslara başvurarak ardından figüran olarak çağrıldıkların da büyük tepkiler veriyorlar ve oyuncu olmaktan vazgeçiyorlar. Fakat deneyimi ve eğitimi olmayan adaylar dizilerde figüranlık yaparak aslında mesleğe ilk adımı atmış bulunuyorlar. Tecrübeli oyuncularla çalışma fırsatı bularak ve set ortamlarını görerek deneyim kazanıyorlar. Ajanslar gelişim gösteren adayları bir süre sonra dialoglu olarak bölüm oyunculuğuna yönlendiriyorlar. Bu aşamada da başarı gösteren oyuncu adayları kariyer basamaklarını yavaş yavaş çıkıyorlar. Bu yüzden kayıt olacağınız ajansın sizi doğru bilgilendirmesini sağlayın ve oyunculuk mesleği için emek verin. O zaman göreceksiniz ki oyunculuğa adım adım ilerleyeceksiniz. Oyunculuk mesleğine işini iyi yapan bir ajansla devam etmek istiyorsanız ajans oyunculuk başvurusu kısmından formumuzu doldurabilirsiniz.


Oyuncu adaylarını doğru yönlendirmeler ile sektöre sokan ajanslar geleceğe bilinçli oyuncular kazandırıyorlar. Sabır ve emek gerektiren oyunculuk mesleği ciddi bir süreci kapsıyor. İyi bir oyuncunun gelişimine ve kültürel bilgi birikimine her zaman katkı da bulunması gerekiyor. Ajanslara kayıt olarak yönlendirileceğiniz projeler sadece aracıdır. Başarılı ve bilinçli bir oyuncu olmak sizin elinizdedir. Bu meslekte emin adımlar ile yürümeniz için ajansımıza başvuru yaparak ekibimizin desteğini alabilirsiniz. Online olarak oyuncu başvuru formumuzu doldurup ailemize katılabilirsiniz.


Basvuru sartlari
Ajansımıza başvurusu kabul edilen her aday 1 aylık temel oyunculuk eğitimini ÜCRETSİZ olarak alabiliyor.
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%