• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Dizi Ajansı Başvuru Formu

Dizi oyuncu ajansları, oyuncu olmak isteyen milyonlarca oyuncu adayını cast kadrosunda bulundurarak sektörel iş alanına destekte bulunuyor. Yapım firmaları dizi projelerini hayata geçirebilmek için uzun bir çalışma sürecinden geçiyor. Oyuncu kısmı ise bu sürecin sadece bir kısmını kapsasa da en önemli süreçlerden biridir. Dizi senaryosunda geçen rol kişilerini oynayacak olan oyuncuları belirlerken oldukça titiz davranıyorlar. Projenin başarısını doğrudan etkileyen oyuncu seçmeleri ajanslar vasıtası ile yapılıyor. Dizi ajansı başvuru formu ile bu oyuncu seçmelerine göndereceği oyuncu adaylarını belirliyor.


DİZİ AJANSLARINA BAŞVURUDA BULUNARAK OYUNCU OLABİLİR MİYİM?


Dizi ajanslarına başvuruda bulunan her kişiye oyuncu gözüyle bakılmaz. Çünkü oyuncu olabilmek için başvuru aşaması sadece ilk adımdır. Başvuruda bulunduktan sonra ajans oyuncu adayını dizilerde deneyimine ve eğitimine göre değerlendirir. Daha önce hiç bir oyunculuk deneyiminiz yoksa ve eğitiminiz eksik ise ajans oyuncu adayını dizilere figüran olarak gönderebilir. Oyuncu olmak isteyen fakat figüranlık yapmak istemeyen çok insan vardır. Ancak figüranlık sizin oyunculuk ve dizi çekimleri hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Yetenekleriniz ve kendinizi geliştirmeniz ajansınız tarafından fark edilerek ufak dialoglu rollere yönlendirilirsiniz. Kamera önü heyecanınızı attıktan sonra ve performansınız yükseldikçe rolünüz gittikçe büyüyebilir. Bu sizin oyuncu kimliğinizi geliştirmenize ve çabanıza bağlı bir durumdur. Oyunculuk alanında atacağınız her bir adım ister deneyim isterse eğitim olsun sizin oyunculuktaki kariyerinizi belirleyecektir. Dizi ajansı başvuru formu hayallerinizdeki mesleğe başlangıç adımınız olacaktır. Ondan sonrasını çabanız ve gelişiminiz belirleyecektir. Ajans olarak dizi ajansları başvuru linkinden online olarak oyuncu adaylarının başvurularını alıyoruz. Sizler de bu başvuru formu ile oyunculuğa ilk adımınızı atabilirsiniz.


Dizilerde rol almak ve oyunculuk kariyerinize yön verecek adımlar atmak için profesyonel ajanslar ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Hiç bir oyunculuk deneyiminiz olmadan önemli rollerde yer almanız mümkün değildir. Oyunculuk dışarıdan bakıldığında çok heyecan verici bir meslek olarak gözükür. Ama ciddi sorumlulukları ve eğitim süreci vardır. Kamera önü rahatlığı, rol kişisini analiz edebilme, senaryo okuma gibi pek çok teknik bilgiyi de içerisinde barındıran oyunculuk mesleği sabır gerektiren bir süreç sonunda başarıya ulaşır. Bu yüzden hayallerinizdeki meslekte ilerlemek ve başarılı bir oyuncu olabilmek için dizi ajansı başvuru formu doldurarak ilk adımınızı atın. Ardından oyunculuk alanında mesleki bilgi birikimine sahip olmak için çalışın. Siz çalıştıkça ve oyunculuğunuzu geliştirdikçe mutlaka bir gün başarıya ulaşacaksınız.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%