• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Dizi Ajansları Başvuru

Televizyon ekranlarında haftalık veya günlük olarak bölüm bölüm izlediğimiz dizilerin çekim süreçleri oldukça yoğun geçmektedir. Dizilerde rol alan oyuncu ve yardımcı oyuncular cast ajanslarından seçilerek kadroya dahil ediliyor. Dizi ajansları başvuru alarak oyuncu olmak isteyen adayların deneyim ve tecrübe kazanmalarını sağlıyor. Dizilerde rol alabilmek için ajansların kapısını çalan adaylar deneyimlerine uygun rollerde değerlendiriliyorlar. Oyuncu adayları yeteneklerini geliştirerek ve deneyim kazanarak meslekte ilerleyebiliyorlar. Diaoglu bir rolde yer alabilmek sanıldığı kadar kolay olmuyor. Kamera önü heyecanını atmak ve oyunculuk performansı sergilemek zamanla gelişiyor. Başarılı bir oyuncu olmak için sabır gerektiğini unutmamakta yarar vardır. Günümüzün çoğu ünlü oyuncusu cast ajansları ile birlikte çalışarak emeklerinin karşılığını başarı olarak geri almışlardır.


DİZİ OYUNCULARININ ÇALIŞMA KOŞULLARI NEDİR?


Ekranlarda izlediğiniz dizilerin yayın süresi ortalama 60 dakikadır. Her bir bölümün çekim süresi 6 günde tamamlanıyor. Yoğun çalışma saatleri içerisinde oyuncusundan kamera arkası ekibine kadar koordineli bir süreç işliyor. Oyuncu adaylarında aranan en önemli özellik disiplinli çalışabilmeleridir. Figüran, yardımcı oyuncu ve baş rol dahil tüm oyuncu adayları ve set ekibi çekim saatinde ve yerinde bulunmak zorundadırlar. Bu yoğun emek süreci zor olduğu kadar eğlenceli bir çalışma ortamı da yaratabiliyor. Tüm çalışanların gösterdiği performans ile televizyon ekranlarında başarılı dizi projeleri görüyoruz. Dizi ajansları başvuru alırken oyuncu adaylarının mesleğe gösterdikleri hassasiyete oldukça fazla önem veriyor. Oyuncunun disiplinli çalışması ve devamlılığına sadık kalması işindeki sorumluluğun göstergesidir. Oyunculuk mesleğinde işinin sorumluluğunu alabilen kişi kariyer basamaklarını yavaş yavaş tırmanır. Yeteneğim var, oyuncu olmak istiyorum, sorumluluk sahibiyim diyorsanız dizi oyunculuğu başvurusu linkinden ajansımıza başvuruda bulunabilirsiniz.

Ajanslara başvuruda bulunarak sektöre bilinçli bir adım atarak başlamış olursunuz. Geleceğin profesyonel oyuncuları arasında yer alabilmek için işini iyi yapan ciddi ajanslar ile birlikte yol almanız gerekiyor. Dizi projelerinin oyuncu seçmelerine katılmak için cast ajanslarının kadrolarında yer almanız gerekiyor. Dizi ajansları başvuru formlarında belirttiği bilgileri adayını tanımak için alıyor. Doldurduğunuz bilgilerin doğruluğu bu yüzden çok önemlidir. Web sitesi üzerinden doldurulan başvuru formu kayıt aşamasının ilk adımı olup, uygun bulunmanız halinde asıl kayıt işlemleri için aranarak bilgilendiriliyorsunuz. Ardından kişiye uygun projelerde cast direktörleri tarafından yönlendirilerek rol alabiliyorsunuz.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%