Cast ajanslarının televizyon sektöründeki önemi göz ardı edilemez niteliktedir. Günümüzde oyuncu olmak isteyen bir çok kişi ajansların kapısını çalarak hayallerine ulaşmayı hedefliyor. Dizi, sinema filmi, reklam çekimleri, modellik ve mankenlik alanlarında iş bulabilmek için ajanslara başvuru yapıyorlar. Cast istanbul ajans en çok rağbet gören bölgelerden oluyor. İstanbul'da çekilen diziler ve filmlerin çoğunlukta olması başvuruları da arttırıyor. Yapım firmaları projelerindeki oyuncu ihtiyacını sağlamak için ajansların cast kadrolarından yararlanıyorlar. Ajansların bünyesinde her yaştan ve her özellikten oyuncu adayları yer alıyor. Bu oyuncu çeşitliliği sayesinde yapımcılarında işi kolaylaşıyor.


İSTANBUL'DA YER ALAN CAST AJANSLARI


İstanbul'da yer alan cast ajansları çoğunluktadır. Genelde cast ajanslarının merkez ofislerinin İstanbul'da yer alması, başka şehirlerde yaşayan ve oyuncu olmak isteyen adaylar için bir engel teşkil etmiyor. Cast istanbul ajans merkezimiz başka şehirlerden adaylarımızın da başvurularını kabul ediyor. İnternet sitemiz üzerinden yapacağınız oyunculuk başvuruları merkez ofisimizdeki uzman ekiplerimiz tarafından incelenmeye alınıp uygun bulunanların değerlendirmesi yapılıyor. Metropol şehri olan İstanbul'un merkez bazlı olması ve talep yoğunluğu olması sektörde çok sık rastlanan bir durum. Oyunculuk mesleğini yapmak isteyen kişiler için ajanslar istanbul başvuru formu kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Cast ajanslarının çoğunlukta olması adaylarında kafasını karıştıran bir durum haline geliyor. Başvuru yapmadan önce ajansınızın çalıştığı projeler ile ilgi bilgi talep edebilir ve oyunculuk hakkında araştırma yapabilirsiniz. Kayıt ücreti alan ajanslar hakkında bir çok adayın kafasında soru işareti oluşuyor. Ancak çoğu ajans profesyonel fotoğraf çekimleri ve sunum dosyaları için bu ücreti almak zorundadırlar. Bunların maliyeti de ortalama 100 ile 300 tl arasında değişiklik gösteriyor. Yüksek rakamlar çıkaran ajansları iyi araştırmalı ve kayıt ücretine dahil olan hizmetlerin bilgisini istemelisiniz.


Dizilerde rol almak ve oyunculuk yeteneğinizi geliştirmek için cast istanbul ajans merkezimizde başvurularınız değerlendirmeye alınıyor. Televizyon ekranlarında izlediğiniz bir çok dizi projesinde yer almanızı sağlayarak deneyim kazanmanıza fırsat tanıyoruz. Kendinizi geliştirdikçe alacağınız rollerde artarak oyunculukta ilerleyebiliyorsunuz. Cast istanbul ajans merkezimizde başarılı ekibimiz ile birlikte güzel projelerde yer alarak oyuncu adaylarımızın da kariyerlerinde olumlu adımlar atıyoruz.