• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Katalog Mankenliği Başvurusu

Pek çok insan modellik yapmak ister, çünkü modellik hem ekonomik açıdan zengin hem de iş alanı geniş bir meslek dalıdır. Başarılı bir model olmak için bu işi gerçekten severek ve isteyerek yapmak gerekiyor. Katalog mankenliği istihdamı ajanslardan sağlanır. Ajanslara katalog mankenliği başvurusu yaparak iş alanlarına ulaşmanız mümkün hale gelir. Modellik mesleğinde ilerlemek ve başarılı olmak sanıldığı kadar kolay bir süreç değildir. Model olmaya karar veren kişinin kendine iyi bakması gerekiyor. Modellik mesleğini yaşam biçimi haline getirerek kendinizi eğitmeniz ve cildinize çok iyi bakmanız gerekecektir.


HERKES KATALOG MANKENİ OLABİLİR Mİ?


Katalog mankenliğini yapabilmek için güzel ve bakımlı bir yüze sahip olunması gerekir. Bunların yanında kişinin modellik mesleğini gerçekten istemesi asıl kurallardandır. Öncelikle katalog mankenliğinde yapmak istediğiniz alanı seçmelisiniz. Yüz, vücut, el veya ayak gibi uzmanlık alanını seçebilir ve o yönde çalışabilirler. Öncelikle modelin kendisine iyi bakması yani sağlıklı beslenmesi gerekiyor. Ve bunu yaşam biçimi haline getirmeleri gerekiyor. Her zaman sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak, parlak saçlar ve düzenli spor bu mesleğin başarıya ulaşması için bulunması gereken özelliklerdendir. Katalog mankenliği başvurusu ile modellik alanında hizmet veren ajanslara kayıt olabilirsiniz. Ajans olarak katalog mankenliği alanında çalışacak adayların başvurularını katalog mankenliği alanındaki başvuru formları ile kabul ediyoruz. Sizler de profesyonel bir ajansla çalışmak istiyorsanız internet sitemizden ön başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formunda kişisel bilgilerinizin yanında vücut ölçülerinizi doğru bir şekilde girmeniz ve fotoğraf eklemeniz, ekibimizin başvuruları inceleme aşamasında model adayını değerlendirmesinde yardımcı olacaktır.


Modellik yapacak adayların iş disiplinine ve profesyonelliğine sahip olması gerekiyor. Yaratıcı bir kişiliğe sahip olarak poz verebilme yeteneğinin bulunması gerekiyor. Ajansımıza başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra stüdyolarımızda profesyonel fotoğraf çekimleriniz yapılır. Bu çekimler ile model profiliniz oluşturulur ve ardından müşterilerimizden gelen projelere sunumlarınız yapılır. Kayıt olacağınız ajansı seçerken çalışma prensiplerini ve çalışma alanlarını iyi araştırmanız gerekiyor. Moda markalarının kataloglarında yer almak için katalog mankenliği başvurusu yaparak ilk adımı atabilirsiniz.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%