Kast ajansları televizyon ve medya sektörüne hizmet sunan kuruluşlardır. Dizi, film, reklam, moda ve organizasyon sektörünün taleplerini karşılayarak hizmet sunan kast ajans firmaları ciddi bir rekabet ortamının içindedir. Kaliteli ve profesyonel hizmeti sunmak, başarılı projelerde yer almak ve güvenilir olmak konusunda bir yarış içerisindedirler. Oyuncu, manken veya model adayları sektörde var olan ajanslar arasında tercih yaparak meslek hayatlarına profesyonel bir adım atıyorlar. Bu ilk adım kariyer planlamalarını doğrudan etkileyeceği için iyi karar vermeleri gerekiyor.


KAST AJANSLARI ARASINDA NASIL BİR SEÇİM YAPILMALIDIR?


Kast ajansları arasında yapılacak seçim kriterinde en kafa karıştırıcı detay başvuru ücreti olarak bilinir. Fakat başvuru ücretlerinin yanıltıcı bir etkisi yoktur. Başvuru ücreti çoğu ajansın çalışma sistemini oluşturur. Bu noktada dikkat edilecek husus, ücretin karşılığında sunulan hizmettir. Bir ajansa başvuru yaparken ücret talep etmelerinde, bu ücretin ne için alındığının bilgisinin sizinle paylaşılması gerekiyor. Doğru olan ücret politikası profesyonel fotoğraf çekimleri ve sunum dosyanızın hazırlanması için alınan ücrettir. Bunlarda ortalama 50 ile 150 tl arasında değişkenlik gösterir. Ajansın ekibine, fotoğraf stüdyosuna ve sunumuna göre değişebilir. Ciddi rakamlar öne süren ajanslara itibar etmemeniz gerekir. Bu sürecin ardından profesyonel bir kast ajans, referansları ve çalıştığı projeleri ile size fikir verebilir. Güvenilir bir ajansa kayıt olarak çalışmaya başlamak istiyorsanız bu kriterleri değerlendirmeniz gerekiyor. Ajansımızın başarılı bir geçmişi ve her geçen gün büyümeyi hedefleyen bir ekibi vardır. Bizimle birlikte yola çıkarak sağlam bir adım atmak istiyorsanız ajanslara başvuru linkinde yer alan formumuza ulaşabilirsiniz. Ajansımızın uzman ekiplerinin görüşlerinden faydalanmak ve bilinçli bir şekilde mesleğe başlamak için siz de ailemize katılabilirsiniz.


Günümüzde Türkiye'nin her yerinden milyonlarca oyuncu ve manken adayı ajansların kapısını çalıyor. Adaylar birden çok ajansa kayıt olarak şanslarını deniyorlar. Ancak doğru bir karar vermeniz neticesinde buna gerek kalmayabilir. Kariyer planlamanızı doğru oluşturmanıza yardım edecek ve yeteneklerinizi doğru değerlendirecek ajansları tercih etmeniz önemlidir. Kast ajans olarak adaylarımızın yeteneklerine ve hayallerindeki meslekte ilerlemelerine deneyimlerimizden yola çıkarak destek vermeye çalışıyoruz. İyi bir oyuncu, profesyonel bir manken yada başarılı bir fotomodel olmak için kendinizi geliştirmeniz ve eğitimler ile desteklemeniz durumunda ajansımızın çalışmış olduğu projelerde yer alma şansınız yükseliyor. Bilinçli bir adım için ajansımıza başvurularınızı bekliyoruz.