Türkiye'de gelişen dizi film sektörü, çektiği dizileri birçok asya, afrika ve avrupa ülkesine ihraç etmeye başladı. Buna bağlı olarak dizi filmlerde yeniyüz oyuncu arayışı da kaçınılmaz oldu. Dizi oyuncusu olmak cazip bir meslek haline geldi. Sektörde kendini oyuncu sağladığı kaliteli projelerle kanıtlamış olan ajansımız, dizi oyuncusu olmak isteyen yeni yüz adaylarınada fırsatlar sunmaktadır. Gün geçtikçe artan dizi projelerinde yeni yeteneklerin ihtiyacı da aynı oranda artış göstermektedir. Oyuncu olmak isteyen bireyler cast ajansları aracılığı ile yeteneklerini değerlendirerek dizi projelerinde deneyim kazanabilir. Sektörde deneyim kazanarak oyunculuklarını geliştirebilirler.


DİZİLERDE NASIL ROL ALABİLİRİM?


Dizilerde rol almak için oyunculuk yeteneğine ve isteğine sahip olmanız gerekiyor öncelikle. Türkiye'de yer alan bir çok cast ajansı dizi projeleri için oyuncu temini sağlıyor. Fakat bu ajanlar içerisinde güvenilir ve sizi en iy şekilde yönlendirecek ajansları tercih etmenizde fayda vardır. Dizi oyuncusu olmak sanıldığı kadar kolay bir meslek değildir. Uzun çalışma saatleri dizilerin en meşakkatli ve özveri gerektiren konusudur. Haftalık veya günlük olarak çekilen dizilerin bir bölümü yaklaşık olarak 7 günde çekiliyor. Ciddi bir emek sarf ediliyor. Oyuncusundan yönetmenine kadar ve tüm kamera arkası set ekibi yoğun bir çalışma temposundan geçiyor. Tüm bunların sonucunda ortaya çıkan başarı ise buna değiyor. Dizilerde rol almak isteyen adaylar dizi oyunculuğu başvurusu kısmından ajansımıza başvuruda bulunabilirler. Birbirinden farklı bir çok dizi projesinde yer alabilirsiniz. Oyuncu adaylarının deneyimlerine ve eğitimlerine göre yönlendirdikleri işler değişiyor. Daha önce hiç bir tecrübesi ve eğitimi olmayan adaylar öncelikle dizilerde yardımcı oyuncu olarak rol alıyorlar. Bu sayede kamera heyecanını yenebiliyorlar ve oyunculuk hakkında tecrübe kazanabiliyorlar.


Çağımızın ciddi bir gelir kapısı olan dizilerin ücretleri, canlandırılan role ve dizinin başarısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Her rolün ve oyuncunun farklı bütçeleri olabiliyor. Sektörde ciddi bir yer edinen diziler tanınmış oyuncuların dışında yeni yüzlere de ihtiyaç duyuyor. Dizi oyuncusu olmak için yetenekli kişilerin başvurduğu cast ajansları, adaylarının kariyer planları ile yakından ilgileniyor. Her bir adayının farklı özelliklerinin ve yeteneklerinin farkında olarak dizilerin oyuncu seçmelerinde role uygunluklarına göre yönlendirme sağlıyor. Tabi oyuncu adayının seçmelerde gösterdiği oyunculuk performansı asıl etki eden faktör oluyor. Yapımcıların yada yönetmenlerin aranan rol için sizi uygun görmesi halinde anlaşmanız sağlanıyor. Ajansımızı tercih ederek oyunculuk mesleğine ilk adımınızı birlikte atabiliriz.