Yüz hatlarına ve bakışlarına güvenen adaylar yüz mankenliği alanında çalışma fırsatı bulabilir. Bir insanın ilk intibasını yüzünden anlayabilirsiniz. Bir çok ürünün yüz mankenleri tarafından tanıtımı yapılır. Bu genellikle kozmetik, parfüm veya makyaj sektöründe kullanılır. Yüz güzelliği olan adaylar ekonomik açıdan bu özelliklerini değerlendirme şansına sahiptirler. Güzel bir yüz, temiz bir cilt ve orantılı yüz hatları ideal yüz mankeni için aranan özelliklerdendir. Sizde bir markanın yüzü olabilir ve projelerde yer alabilirsiniz. Oldukça rağbet gören sektörde yüz mankenlerine ilgi büyüktür. Cildine iyi bakan ve yüz hatlarına güvenen kişiler mesleğe geçiş yapabilirler.

YÜZ MANKENLİĞİNİN ÇALIŞMA ALANLARI NERELERDİR?


Talebin arttığı yüz mankenliği işi bir çok kişinin ilgisini çeken bir sektör haline gelmeye başladı. Kozmetik alanlarının sıklık ile kullandığı yüz mankenleri krem, rimel, ruj, allık, far gibi ürünlerin tanıtımını yaparlar. Reklam filmlerinde, bilbordlarda veya dergilerde karşılaştığımız yüz mankenleri ürünlerin tanıtımını profesyonellik ile yaparlar. Bu tarz ürün çekimlerinde yer almak ve marka yüzü olmak istiyorsanız yüz mankenlik ajansları kısmından bizlere başvuruda bulunabilirsiniz. Bu meslekte kariyer sahibi olmak ve aranan isimler arasında olmak istiyorsanız, cildinize iyi bakıp, düzenli spor yaparak sağlıklı beslenmeniz hayat felsefeniz haline gelmelidir. Bakışlarınızın dergi kapaklarında olduğunu hayal etmeniz sizi harekete geçirmeye yetecektir diye düşünüyoruz. Işığınızın ve enerjinizin ürün çekimlerinde yeri büyüktür. Örneğin ünlü bir kozmetik markasının göz farı tanıtım çekimlerinde bakışlarınızın ışıltısı ve derinliği ürüne çekicilik katacaktır. Reklam ve fotoğraf alanlarında iş potansiyeli yüksektir yüz mankenliğinin. Makyaj ve bakım mesleğinizin ayrılmaz ikilisi olur bu işi yapanların. Katalog ve dergilerde yer alan mankenler ajanslara kayıt olarak mesleğe başlarlar. Aynı zamanda el ve ayak mankenliği alanları da mevcuttur. Bir çok takı markası el mankeni arayışı içindedir. Veya ayakkabı firmalarını markalarını tanıtacak ayak mankenlerine ihtiyaç duyarlar. Kısacası modelliğin alanı geniş olduğu gibi iş fırsatları da yoğun bir şekilde seyreder. İlgilenen adaylar ajansımıza başvuruda bulunabilirler.


Ünlü markaların tanıtımlarında marka yüzü olarak, yüz mankenliği yapmak istiyorsanız doğru ve güvenilir ajansları tercih ederek mesleğinize başlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Ajansımızın sizleri yönlendireceği çekimler sayesinde deneyim kazanarak profesyonelleşebilirsiniz. Bir çok firmanın ajanslardan talep ettiği yüz mankenleri için çalışılacak iş alanları oldukça zengindir. Ajans olarak yüz mankenleri kadromuzda yer aldığınız takdirde firmaların projelerine sunumlarınız yapılacaktır ve seçmelere katılma şansınız olacaktır.