Son zamanlarda artık Hem Türkiyede hem de tüm dünyada farklı bir akım başladı. Artık hem televizyon dünyası hem de sinema dünyası film ya da dizi bir reyting getirir diye düşünüp eski ve bilindik oyuncularla pek de iş yapmıyor. Artık yeni yüzler aranıyor. Hem de bu konuda her alan için. Zaten Amerikan sinemasına bakıldığında bile son birkaç yıldır en çok gişe yapan filmlerde genellikle hiç bilinmedik yüzle var. Bu nedenden dolayı da yeni yüzler arayan ajanslar bu konuda işi daha sıkı tutmaya başladı ve genç ve pek de tanınmadık oyunculara yönelmeye başladılar. Hal böyle olunca oyuncu olan hayalleri kuran birçok genç ajansların internet sitelerine giriş yaparak hemen bir başvuru formu doldurduktan sonra bir de yanına düzgün bir fotoğraflarının ekliyorlar.

Dizilerde Yeni Yüzler Var

Tabi bu durum Türkiyede de geçerlidir. Özellikle de son birkaç yıldır gençlik dizileri oldukça rağbet görmeye başladı ve bu yüzden daha önce her hangi bir yere hiç görülmemiş ya da bazı dizilerde birkaç kere oynamış genç oyuncular bir dizide bir sene içinde biran da tüm ülkenin en sevilen oyuncuları arasına girebiliyor. Özellikle de yeni yüzler arayan ajanslar için erkekler açısından yakışıklı ve kaslı, bayan oyuncular açısından ise çok güzel oyuncular bir yıl içerisinde tüm ülkenin adeta en çok bilinen ve en sevilen oyuncusu olup çıkabiliyor.

Diğer Roller İçin de Yeni Yüzler

Tabi bu durum sadece başrol oyuncuları için geçerli değil, aynı zamanda yan rol için çaba gösteren birçok oyuncu da herkes tarafından bilinen oyuncular olabiliyorlar. Ve elbette bunu başaranlar ise yeni yüzler arayan ajanslar oluyor. Onların buldukları oyuncular genel olarak hem yapıcılar hem de birçok kanal sorumlusu tarafından dikkatli bir şekilde takip ediliyor.

Şu an bile hem Türk dizilerinde hem de yabancı dizlerde oynatan birçok oyuncu büyük oyuncu ajanslarından çıkmış oyunculardır. Bu yüzden de doğru ajansları bulmak ve başvuruları onların internet sitelerine bırakmak son derece önemlidir. Bu konuda herkes çok dikkatli olmalı ve yeni yüzler arayan ajanslar için kaliteli ajanslar bulmak ilk yapılması gereken durum olmalı.