's

Televizyonlarda hayranlıkla seyredilen ünlülerin neredeyse tamamı bir oyunculuk ajansına kayıtlıdır. Oyunculuk gerek kazancı ile gerekse tanınır olmanın kişileri sağladığı avantajlar ile herkesin yapmak istediği bir meslektir. Bu sayede dünyayı gezebilir, hayranı olduğunuz kişiler ile tanışabilir ve hatta aynı projelerde yer alabilirsiniz. Oyunculuk yapmak kişilerin vizyonunu, dünyaya bakış açısını ve yaşam tarzını tam anlamı ile değiştirmektedir. Bu konuda hizmet veren ünlü oyunculuk ajansları bulunmaktadır.

Oyunculuk ajansına başvuru şartları nelerdir ?

Oyunculuk ajanslarına başvurmak için herhangi bir şart gerekmemektedir. 0-90 yaş aralığında bulunan herkes oyunculuk ajanslarına kayıt yaptırabilir. Ünlü oyunculuk ajansları internet siteleri aracılığı ile başvuruları kabul etmektedir. Ön başvuruları kabul edilen adaylara ulaşılarak kendileri ile deneme çekimleri yapılır. Bu çekimlerde oluşturulan videolar ve fotoğraflar ajansın sayfasında yayınlanır. Bütün büyük prodüksiyon şirketleri oyuncularını ünlü oyunculuk ajansları aracılığı ile seçmektedir. Zaten bir ajansa bağlı olmadan bu sektörde var olmak imk�nsızdır.

Yetenekli olduğunu, farklı bir görünüme sahip olduğunu, değişik ve güzel bir yüz yapısına sahip olduğunu düşünen herkes oyunculuk ve modellik ajanslarına başvurabilir. Başvuru esnasında mutlaka kendiniz hakkındaki doğru bilgileri ajanslar ile paylaşın. Çünkü deneme çekimleri beğenildiği takdirde sizinle anlaşmak isteyen dizi ve film yapımcıları ajansla bağlantıya geçerek anlaşmayı da yine bu ajansla yapacaktır.

Oyunculuk ajansları ile sözleşme yapmak sakıncalımı?

Oyunculuk ajansları ile sözleşme yapmanın hiçbir sakıncası yoktur. Tek dikkat edilmesi gereken husus sektörde kendini kanıtlamış ve güvenilir bir ajansla sözleşme imzalamaktadır. Bu sebeple de mutlaka ünlü oyunculuk ajansları tercih edilmelidir. Piyasada türeyen insanların hayalleri ile oynayan oyunculuk ajansı adı altında faaliyet gösteren kişilere itibar edilmemelidir. Bunun dışında ünlü oyunculuk ajansları ile sözleşme yapılırken kesinlikle tereddüt edilmemelidir. Oyuncu adayları ajanslara dürüst davrandıkları ve sözleşme dışına çıkmadıkları sürece bu konuda sorun yaşamazlar. Çünkü bu ajanslar sektörde yıllardır faaliyet gösteren kendilerini kanıtlamış ve büyük projelere oyuncu gönderen ajanslardır. Ünlü oyunculuk ajansları yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da aktif olarak çalışmaktadır. Yurt içinde bir projede yer alma hayali kurarken kendinizi dünyaca ünlü bir isimle birlikte aynı projede yer alırken bulabilirsiniz.


Online Başvuru Yap

Paylaş: