Televizyon ve medya sektöründe yer almak isteyen kişiler yola reklam ve oyunculuk ajansları ile çıkıyorlar. Ajanslar sektörde hem yapım şirketlerine hem de oyuncu adaylarına hizmet veriyor. Türkiye'de milyonlarca cast ajansı bulunuyor. Bu ajanslar arasında kaliteli ve profesyonel çalışanların sayısı oldukça az. Kişiler oyunculuk mesleğine başlamak için çalışacakları ajansları seçerken çok dikkat etmelidirler. Gerçekten alanında uzman ekiplerin bulunduğu ve başarılı projelerle çalışan ajansları tercih etmeye özen göstermelisiniz.


KALİTELİ CAST AJANSLARINA NASIL KAYIT OLURUM?


Ülkemizde televizyon ve sinema sektöründe büyük gelişmeler olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Bu gelişim doğrultusunda oyuncu ihtiyacı da doğmuştur. Bu ihtiyacı karşılamak amacı ile cast ajanslarına çok daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Cast ajansları oyuncu, manken ve fotomodel olmak isteyen kişilere de avantaj getirmeye başlamıştır. Yapımcı şirketlerin oyuncu talebini karşılayarak işlerin daha kolay ve rahat yürümesine yardımcı olan ajanslardan bugüne kadar pek çok ünlü oyuncu çıkmıştır. Reklam ve oyunculuk ajansları oyuncu adayları için önemli bir adımdır. Referansları bir ajansın başarısını ve profesyonelliğini kanıtlayan en önemli unsurdur. Oyuncu adaylarının ajanslara başvurmadan önce referanslarını, ekibini ve çalışma şekillerini öğrenmeleri gerekir. Başvuru yapabilmek için intenet sitesinde yer alan formları doldurmanız gerekir. Ajans olarak oyuncu adaylarımızın başvurularını ajans başvuruları kısmından alıyoruz. Ailemize katılmak ve oyunculuk alanında bilinçli hareket etmek istiyorsanız başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.


Televizyon ekranlarına yer alan pek çok oyuncu ajanslar vasıtası ile sektöre giriş yapmışlardır. Kişilerin oyunculuk yetenekleri ve deneyimleri ile ajansların tecrübeleri birleşerek ekranlara başarılı projeler görebiliyoruz. Diziler, sinema filmleri, reklam çekimleri, katalog çekimleri gibi alanlarda yer alma şansınız olabilir. Çocuk, bebek ve yetişkin tüm oyuncu adayları ajansların cast kadrosunda yer alarak çeşitli projelerde rol alabiliyorlar. Reklam ve oyunculuk ajansları sektöre donanımlı oyuncu adayları kazandırmaya çalışıyor. Oyuncu olmak istiyorsanız öncelikle oyuncu kimliğinizi geliştirip ardından iyi bir cast ajansına kayıt olmanız gerekiyor. Profesyonel bir ekip ile izleyeceğiniz yolu belirleyebilirsiniz. Ajansların çalışmış oldukları projelerde yer alarak deneyim kazanabilirsiniz. İyi bir oyuncu olmak zaman, çaba ve yetenek gerektirir.