Televizyon ekranlarında yayınlanan reklam ve dizi projeleri için ihtiyaç duyulan oyunculara cast ajansları vasıtası ile ulaşılıyor. Reklam ve dizi ajansları oyuncu adaylarına sektörel iş imkanı sunuyor. Deneyimli ve deneyimsiz oyuncuları uygun projelerde değerlendiriyorlar. Deneyimli ve eğitimli oyuncuları, projelerin oyuncu seçmelerine yönlendiriyor, deneyimsiz oyuncuların ise yeni yüzler olarak çeşitli projelerde değerlendirerek oyunculuk ve çekim süreçleri ile ilgili deneyim kazanmalarını sağlıyor.


REKLAM VE DİZİ OYUNCUSU OLMAK İÇİN NE YAPABİLİRİM?


Reklam ve dizi oyuncusu olmak için öncelikle güvenilir bir cast ajansına başvuruda bulunmanız gerekiyor. Cast ajansları pek çok reklam projesi ve dizi projesi ile çalışabiliyor. Reklam projeleri için oyuncu görüşmeleri yapılıyor. Bu görüşmelerde deneme çekimleri gerçekleştirilerek kişinin role uygunluğu ve oyunculuk performansı ölçülüyor. Dizi projelerinde ise kimi zaman figüran olarak yer alabilirken kimi zaman da tecrübenize göre dialoglu oyuncu olarak rol alabiliyorsunuz. Figüran olarak yer aldığınız dizi projeleri, oyuncu kimliğiniz için başlangıç noktası olarak görülebilir. Kişi kendini geliştirerek figüranlıktan oyunculuğa geçiş yapabiliyor. Reklam ve dizi ajansları kendisine gelen başvuruları değerlendirirken oyuncu adayının deneyimlerine yani daha önce rol aldığı projeleri baz alıyor. Daha önce hiç bir projede yer almadıysanız deneyim kazanmanıza yarayacak projelere yönlendirmenizi sağlıyor. Sizler de hangi yaş aralığında olursanız olun ajans başvuru formu ile cast kadromuza kayıt yaptırabilirsiniz.


Ajansımıza kayıt işleminizi tamamlayarak oyunculuk hayallerinizde ne şekilde ilerleyebileceğinizi bizimle birlikte belirleyebilirsiniz. Televizyon ekranlarında izlediğiniz milyonlarca projeye oyuncu temini sağlayan ajansların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Reklam ve dizi ajansları uzman ekipleri ile birlikte oyuncu adaylarının kariyer gelişimlerine etki edecek çalışmalarda bulunuyor. Sizler de bu projelerde rol alarak hayallerinizdeki oyunculuk mesleğine adım adım yaklaşabilirsiniz. İyi bir oyuncu olabilmek için göstereceğiniz sabır ve çaba sizi başarıya götürecek olan yolun en önemli unsurları arasında yer alıyor. Oyunculuğun temelinde ciddi bir deneyim ve bilgi birikimi gerektiren bir meslek dalı olduğunu unutmamak gerekir. Yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız güvenilir bir cast ajansına başvuruda bulunarak ilk adımı atabilirsiniz.