Günümüzde reklam oyunculuğu çok talep gören ve istenilen bir meslek halini almaya başlamıştır. Ünlü markaların reklam filmlerinde rol alarak reklam yüzü olmak popüler meslek dallarından biridir. Reklam filmleri için her yaştan kişinin sektöre girme şansı vardır. Çünkü bebek oyunculardan yetişkin bireylere kadar her yaştan oyuncuyu reklamlarda görmemiz mümkündür. Özellikle tüketim çağında olmamızın sağladığı avantaj ile ister hizmet isterse ürün olsun tüm markaların reklam gibi tanıtım araçlarından sıklık ile yararlandığını görmekteyiz.


REKLAM OYUNCUSU OLMAK İSTİYORUM NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?


Reklam filmlerinde oynamak isteyen ve marka yüzü olmak isteyen milyonlarca kişi her gün cast reklam ajanslarının kapısını çalıyor. Ajansların reklam oyunculuğu bölümüne başvuruda bulunarak şanslarını deniyorlar. Cast ajanslarına gelen reklam projeleri oyuncu adayları için iyi birer fırsat niteliği taşıyor. Reklam projeleri için aranan oyunculara ajansların cast kadrolarından ulaşılıyor. Role en uygun kişi adaylar arasından seçiliyor. Bu seçimlerde oyunculuk performansı ve rol için gerekli özelliklerin taşınması ilk izlenim oluyor. Yapım şirketleri reklam projeleri için oyuncu seçmelerinde deneme çekimleri gerçekleştiriyorlar. Bu çekimleri izleyerek bir değerlendirme yapılıyor. Kısacası reklam oyunculuğu için cast ajansları iyi birer aracı görevi görüyor. Zaman zaman ajansların web sayfalarında yayınladıkları reklam oyuncusu aranıyor ilanlarına rastlamak mümkündür. İyi bir cast ajansı ile çalışmaya başlayarak bu projelerden haberdar olursunuz ve size uygun projelere yönlendirilmeniz sağlanır. Reklam yüzü olmak istiyorsanız cast reklam ajansı linkinde yer alan başvuru formumuzu doldurarak bize gönderebilirsiniz.


Çağımızın tüketim çılgınlığı gittikçe artış gösteriyor. Bu nedenle her gün yeni milyonlarca marka piyasaya adım atıyor. Veya var olan markalar rekabet ortamından dolayı yenilenme sürecine giriyorlar. Tüm bu süreçlerde tanıtımın en güçlü kolu olan reklam filmlerine başvuruyorlar. Bu yüzden cast ajanslarına reklam oyuncusu talebi de artıyor. Reklam oyunculuğu yapmak istiyorsanız güvenilir bir reklam cast ajansına başvuru yaparak kayıt olmalısınız. Kaydınızın arkasından ajansınızın sizi yönlendireceği reklam filmi görüşmelerinde yeteneklerinizi göstererek televizyon ekranlarında yayınlanan bir markanın reklam filminde oynama şansınızı kendiniz yaratabilirsiniz.