's

SADECE İSTANBUL DA İKAMET EDEN ADAYLARA OYUNCULUK EĞİTİMİ VERİLMEKTEDİR. YADA HAFTASONU İSTANBULA GELİP GİTME İMKANI OLANLARA.
EĞİTİM ALMAK İSTEYEN ADAYLAR, EDA HANIM: 05465486646 NOLU NUMARADAN ULAŞIP BİLGİ ALABİLİRLER. Yada www.oyuncusahnesi.com linkinden okulumuzu inceleyebilirsiniz.

Yetenek, oyuncu olabilmek için bireylerin sahip olması gereken en önemli unsurudur. Fakat tek başına yetenek oyuncu olabilmek için yeterli değildir. Bireylerin yeteneklerini doğru kullanabilmesi ve geliştirebilmesi için oyunculuk kursları vasıtası ile yardım almaları gerekir. Kurslar oyuncu olmak isteyen yetenekli adaylara yol gösterir. Tiyatro ve televizyon projelerindeki oyunculuk meslekleri için gerekli olan eğitimler, okullar ve özel kurumlar tarafından sağlanır. Eğitimli bir oyuncu performansı ve donanımı ile hemen fark edilir. Oyuncuları birbirinden ayıran en temel özellik aldıkları eğitimlere dayanır. Eğitimli ve eğitimsiz oyuncular izleyici tarafından da fark edilir niteliktedir. Şöyle ki televizyon ekranlarında izlediğiniz oyuncuların performansı aldıkları eğitimler ile şekillenir. Yeteneği olan fakat eğitimsiz bir oyuncu adayı, teknik bilgiye sahip değil ise seyirciye rolün duygusunu geçirmekte zorlanır hatta çoğu kez bunu başaramaz. Başarısız bir oyuncunun yer aldığı projede kendisi gibi başarısız olur. Ve kariyer yolu orada kalır.


OYUNCULUK KURSLARININ AMACI NEDİR?


Bu kursların amacı, kişilerin yeteneklerini doğru kullanabilmesini ve mesleki bilgileri kavramalarını hedeflemektir. Oyunculuk mesleği ile ilgili teknik ve sektörel bilgileri içererek kişilerin bilinçlenmesine büyük ölçüde katkı sağlar. Yeteneği olan herkesin oyuncu olabilmesi mümkün değildir. Nasıl ki dansı seven herkesin dansçı olamayacağı gibi resmi sevenlerinde ressam olamayacağını bilmemiz gerekiyor. Yetenek tek başına yeterli değildir. Yeteneğin olduğu alanda teknik ve teorik bilgi yoksa o yetenek başarıya ulaşmaz. Hangi meslek dalında olursa olsun yetenek ve beceri eğitimle harmanlandığı sürece profesyonellik kazanır. Oyunculuk kursları bu anlamda ciddi destek sağlayan kuruluşlardır. Kişilere oyunculukta sadece güzelliğin yada yakışıklılığın yeterli olmayacağını, yeteneklerinde fiziksel özellikler ile şekillenmeyeceğini anlatan kurslar sizlere izlemeniz gereken gerçekçi yolu gösterecektir. Bunun bilincinde olan oyuncu adayları gerçekten başarılı birer oyuncu olabilmek için eğitimin öneminin farkındadırlar.


Günümüzde televizyon ekranlarında izlediğimiz bir çok oyuncu aldıkları eğitimler ile güzel yerlere gelebilmeyi başarmışlardır. Role verile duygu, kamera önü rahatlığı, ses, mimik ve jestlerin kullanımı seyirciye doğrudan geçmektedir. Ve ekranları başında en büyük jüri olan izleyiciler, oyuncunun ve projenin başarısını belirler. Duygu geçişi ve inandırıcılık bir oyuncunun başarması gereken ana prensiplerdendir. Yalın ve duygu içermeyen rollerin seyircide olumlu bir etki bırakması imkansızdır. Hem sahne hem de kamera önü oyunculuğunun ciddi temelleri vardır. Bu temelleri ancak uzman eğitmenlerden ve kurumlardan sağlayabilirsiniz. Duayen oyuncuların deneyimlerinden ve tecrübelerinden faydalanarak oyunculuğa bakış açınızı genişletebilirsiniz. www.oyuncusahnesi.com bu anlamda bilinçli oyuncular yetiştiriyor.


Uzun ve sabır gerektiren bir süreç içeren oyunculuk için eğitimin önemi tartışılamaz ölçüde büyüktür. Eğitim kurumları ve okullar sektöre ciddi ölçüde başarılı oyuncular kazandırıyor. Sizlerde yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız, eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ne kadar çok bilgiye sahip olursanız yeteneklerinizi o kadar doğru kullanabileceğinizi unutmayın. Harcanan emek sonunda hayalinizdeki hedeflere ulaşmanız kaçınılmaz olur. Profesyonel eğitmenler eşliğinde uygulamalı ve teknik bilgileri içeren derslere katılabilirsiniz. Oyunculuk mesleğinde bende varım diyorsanız eğitiminize geç kalmayın.


Online Başvuru Yap

Paylaş: