Oyuncular dizilerde, filmlerde veya reklam çekimlerinde rol alabilmek için ajansların yayınlamış olduğu oyunculuk ilanları sayfasından başvuruda bulunarak seçmelere katılıyorlar. Bu seçmelerde gösterdikleri oyunculuk performansları ile yeteneklerini gösteriyorlar. Seçilen adaylara ajans tarafından detaylı bilgiler paylaşılarak proje çekimlerine oyuncu adayı ile başlanıyor. Cast ajansları oyuncuların tüm haklarını koruyan ve destek veren kuruluşlardır. Yapım şirketleri yeni projelerinin oyuncu ihtiyacı için ajanslara başvuruyor, ajanslarda bu projeler için oyuncu ilanları yayınlıyor. İlanların içeriği ve konusu hakkında detaylı bilgiler ajanslar tarafından oyunculara veriliyor. Deneyimli yada deneyimsiz, yaş aralığı veya kişisel özellikler gibi hangi oyuncu ihtiyacının olduğu ilanlarda belirtiliyor.


AJANSLARIN OYUNCULUK İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?


Ajansların oyunculuk ilanları sayfasına web siteleri üzerinden ulaşılır. Oyuncu adayları bu ilanlara başvuruda bulunarak oyuncu seçmelerine katılarak şanslarını denerler. Oyunculuk ilanları pek çok adayın oyunculuk mesleğine güzel bir başlangıç yapmasını sağlayabilir. Fakat bu ilanlara başvuruda bulunurken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Türkiye'de bir çok cast ajansı oyuncu arayışını verdikleri ilanlara yapılan başvurular ile sağlarlar ve cast kadrolarını oluştururlar. Bu cast kadrolarından pek çok yapımcı veya yönetmen oyuncu ihtiyaçlarını karşılıyor ve sektöre yeni oyuncular giriş yapıyor.


OYUNCULUK İLANLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Ajansların yayınlamış olduğu oyunculuk ilanları başvurularını yaparken göz önünde bulundurmaları gereken noktalar vardır. İlanı veren ajansın güvenilirliği, işinde profesyonel oluşu, ekibi ve referansları dikkat edilmesi gereken hususlardır. İşini iyi yapan ajansların oyunculuk ilanlarına başvuruda bulunmak oyuncu için doğru verilmiş bir karardır. Oyunculuk yeteneğinize de inanıyorsanız ajans oyunculuk başvurusu kısmından başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden güvenilir ve farklı alanlarda yer alan çeşitli dizi, reklam ve film projelerinin oyuncu ilanlarına ulaşabilirsiniz. Başvurularınız alanında uzman olan ekibimiz tarafından değerlendirmeye alınarak olumlu bulunan adaylar ile iletişime geçilecektir. Ajansımı zda bulunan fotoğraf stüdyolarımızda profesyonel çekimleriniz gerçekleştirilerek sunum dosyalarınıza eklenmek üzere hazırlıklar yapılacaktır. Deneyim ve tecrübelerimizi paylaştığımız oyuncu adaylarımız kariyer yollarında izleyecekleri yolları bizlerle birlikte kararlaştırarak emin adımlar ile meslekte ilerliyorlar.