• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Oyunculuk Formu

Türkiyede ya da hatta dünyanın her yerinde dizi sektörü ve sinema gibi bir dünya devamlı olarak büyümekte ve gelişmektedir. Tabi sadece bunlar değil, aynı zamanda da mankenlik ya da tanıtım gibi farklı işler de gün geçtikçe büyümektedir. Tüm bunlarla aynı paralellikte birçok oyuncu eksiği doğmaktadır. Bunu bilen birçok oyuncu adayı ise her gün internetten oyunculuk ajansları hakkında bilgi toplamaktadır. Sonuçta her hangi bir arama motoruna bakıldığında en fazla aranan şeylerden birisi de oyunculuk ajanslarıdır. Bu ajanslardan biri bulunduktan sonra da ajansın sitesine girilerek Oyunculuk Formu doldurmak suretiyle bu geniş dünyaya adım atılmış olur.

Oyunculuk Formu Doldurma

Tabii bu forum nasıl doldurulacak? Öncelikle siteye giriş yaptıktan sonra eğer bu konuda küçük ya da büyük bir kariyer var ise bu durum her ayrıntısı ile yazılmalıdır, daha sonra başvuru yapan kişiyi en iyi şekilde gösterecek şöyle boydan bir fotoğraf da yazının yanına eklenmeli. Kayıt bittikten sonra tek yapılacak şey artık ne yazık ki beklemek olur. Eğer olumlu bir cevap gelir ise ajans kişiyi bu kişinin fotoğrafını kendi sitesi üzerinde deyim yerinde ise görücüye çıkarır. Oyunculuk Formu dolduran kişi de gelecek işleri beklemeye koyulur.

Aranan Şey Yeni Yüzlerdir

Genel olarak bütün yapım şirketleri ya da kanal yöneticileri aradıkları yeni yüzleri de bu sayede bulur. Yani ajansların internet sitelerindeki fotoğraflara bakarak olur. Ancak şu unutulmamalıdır ki, bu durum adı üstünde ekrana yeni yüzler cümlesidir ve bunun için fiziksel olarak ilgi çekici görüntüler olmalı. Bunun için de genel olarak Oyunculuk Formu birçok kişi içinde erkekler açısından bakıldığında yakışıklı bire erkek olmalı bayanlar açısında ise güzel olmalıdır.

Elbette bazı zamanlar dizi ya da sinema sektörü için değişik yüzler de aranmıyor değil, ancak çoğu zaman fiziksel açıdan göze hoş gelen insanlar daha çok ekrana konmaktadır. Tabii tüm bu tabirlerin içine sevimli kelime ise katılabilir. Her ne olursa ajanslara Oyunculuk Formu doldurularak bu tür bir başvuru herkese açıktır ve herkes şansını internet üzerinden fotoğrafını ekleyerek bir başvuru yapabilir.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%