's

SADECE İSTANBUL DA İKAMET EDEN ADAYLARA OYUNCULUK EĞİTİMİ VERİLMEKTEDİR. YADA HAFTASONU İSTANBULA GELİP GİTME İMKANI OLANLARA.
EĞİTİM ALMAK İSTEYEN ADAYLAR, www.oyuncusahnesi.com linkinden okulumuzu inceleyebilirsiniz.

Bir karakteri canlandıran veya diğer bir deyişle rol alan, televizyon ve sinema sektöründe mesleğini yapan sanatçı kimselere oyuncu adı verilir. Bilgisi, tekniği ve yaratma gücü olan bireyler sahne sanatçıları olarak yer alırlar. Yunancadan gelen aktris ve aktör kelimeleri oyuncular için kullanılan sıfatlardır. Kadın oyunculara aktris, erkek oyunculara ise aktör adı verilmektedir. Sahne sanatları ve oyunculuk mesleği ile ilgilenen adayların sıklık ile sorduğu sorular arasında Nasıl oyuncu olabilirim? veya Nasıl iyi bir oyuncu olurum? gibi kalıplar yer alıyor. Öncelikle bu soruların yanıtı oyunculuk eğitimi almaktan geçiyor. Eğitimin içerisinde yer alan bilgiler tüm bu sorulara yanıt verebilecek nitelikte olup, oyuncu olmak isteyen adaylara yol göstermede önemli rol oynuyor.


NASIL OYUNCU OLABİLİRİM?


Oyuncu olabilmenin temeli eğitime ve tecrübeye dayanıyor. Oyuncu olabilmek için kişinin sahip olması gereken bazı özelliklerinin bulunması gerekiyor. Bunlar arasında başlıcaları, yetenek, eğitim, ses ve beden dili, gözlem gücü ve diksiyon olarak tanımlanıyor. Bu özelliklere sahip olabilmek için ise oyunculuk eğitimi almak zorunluluk haline geliyor. Temel bilgi ve becerilerin oluşabilmesi için kişinin kendini geliştirmesi gerekiyor. Aldıkları eğitimleri sahne veya kamera önünde sergileyerek deneyim kazanıyorlar. Kuşkusuz ki Nasıl oyuncu olabilirim? sorusunun cevabı iyi bir eğitim almaktan geçiyor.


NASIL İYİ BİR OYUNCU OLURUM?


Bu sorunun cevabı ise alınan eğitimlerin uygulamaya dökülmesinden ve sürekli yeniliklere açık olmaktan geçiyor. İyi bir oyuncu aldığı eğitimler ile yetinmeyip sürekli kendisini yenilemeye, kültürel ve teknik açıdan geliştirmeye devam etmelidir. Sektörde milyonlarca kişi oyuncu olma hayali ile mesleğe adım atıyor. Ancak çok azı iyi bir oyuncu olmayı başarabiliyor. Kimi hiç bir eğitim almadan girişimde bulunarak başarısız oluyor. Kimi ise temel eğitim alarak gelişen yeniliklere kendini kapatıyor. Her iki yöntemde iyi bir oyuncu olmak için yeterli değildir. Temel eğitim oyunculuğun başlangıç aşamasıdır. Arkasından öğrenilen teknik bilgileri pratiğe dökmek ve gelişime devam etmek gerekiyor. Bu gelişim neler olabilir? Dans eğitimi, yabancı dil eğitimi, dövüş teknikleri, doğaçlama, senaryo okuma teknikleri ve karakter analizi gibi bir çok alanda eğitime devam etmek gerekiyor. Kişi oyunculuk eğitimi almayı tek bir alanda yeterli görmemelidir. Aldığı eğitimi geliştirmek ve sürekli öğrenmeye açık olmalıdır.


Ajans olarak oyuncu kadromuzu bilinçli ve donanımlı bireylerden oluşturmaya özen gösteriyoruz. Profesyonel eğitmenlerimiz ile atölye çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu sayede oyuncu adaylarımızı sektöre hazırlamayı amaçlıyoruz. Eğitmenlerimizin bilgilerinden yararlanarak dizi, film, reklam çekimleri gibi bir çok televizyon projesinde yer alabilmenin temel ve ileri seviye eğitimlerini sağlıyoruz. Bilinçli oyuncuları sektöre kazandırarak fark yaratmaya ve öncü olmaya devam ediyoruz. Sadece bir alanda bilgi sahibi olarak oyuncu olunmaz. İyi bir oyuncunun sahip olması gereken temel bilgiler sadece yeteneklerinin farkına varmasını sağlar. Eğitim ile yeteneklerini destekleyen oyuncu adayları geleceğin başarılı oyuncuları arasında yer almaya zemin hazırlarlar Oyunculuk eğitimi birey açısından doğru ve bilinçli bir başlangıç olmanın yanında kariyer basamaklarına giden yolun en önemli adımıdır.


Online Başvuru Yap

Paylaş: