's

SADECE İSTANBUL DA İKAMET EDEN ADAYLARA OYUNCULUK EĞİTİMİ VERİLMEKTEDİR. EĞİTİM ALMAK İSTEYEN ADAYLAR, Kenan Bey: 0538 543 07 14 VEYA Elif Hanım: 0537 658 21 15 NOLU NUMARADAN ULAŞIP BİLGİ ALABİLİRLER.

Oyunculuk dersleri mesleki başarı için gerekli tüm bilgileri içerir nitelikte hazırlanır. Bu derslerin içeriğinden bahsedecek olursak, karakter çözümleme, kamera önü oyunculuğu, senaryo okuma teknikleri, ses ve nefes teknikleri, doğaçlama, diksiyon, beden kullanımı, oyuncu seçmelerine hazırlık, showreel çekimleri ve drama gibi daha bir çok bilgiyi içeren derslerden oluşan bilgilerin tümünü kapsar. Oyunculuk kurslarının sonunda adaylar uygulamalı olarak dizi, film ve reklam çekimlerine yönlendirilir. Bu projelerde ufak roller alarak edindikleri bilgileri uygulamaya dökerek deneyim kazanırlar.


DERSLERİN İÇERİKLERİ NELERDİR?


Yetenekli bireyler oyunculuk dersleri alarak donanımlı hale gelirler. Kamera önü oyunculuğu dersi, bireylerin kamera önünde nasıl rahat olabileceklerini ve nasıl doğal bir performans sergileyebileceklerini öğretirken, karakter çözümleme dersleri role hazırlık aşamasında nasıl bir yöntem belirlemesi gerektiğini öğretir. Ses ve nefes teknikleri, metin okuma ve nefes egzersizleri ile doğru etki yaratmayı öğretir. Diksiyon ise oyuncunun sahip olması gereken en önemli bilgileri içerir. Tüm bu ders içerikleri oyunculuğa hazırlık için koordineli çalışmalar sürdürür. Ve kişi gün geçtikçe donanımlı hale gelir. Canlandırılacak olan karakter için oyuncunun en doğru performansı sergilemesi ancak eğitimle şekillenir. Televizyon ekranlarında sıklık ile rastladığımız dizi oyuncuları aslında ciddi emek sarf ediyorlar. Kullandıkları ses, beden dili, mimikler ve rol yetenekleri aslında edindikleri bilgi birikimlerinin sonucunda sizlere ulaşıyor. Aslında kolay gibi görünen oyunculuk mesleği yoğun bir bilgi birikimine ve deneyimine dayanıyor. Bu yüzden herkesin oyuncu olması mümkün değildir. Mesleği gerçekten seven, isteyen, yeteneği olan ve emek harcayan kişiler oyuncu olabiliyorlar.


Alınan oyunculuk dersleri sonucunda showreel çekim teknikleri ile de oyuncu seçmelerindeki şansları artıyor adayların. Kariyerlerine başlangıç yaparken derslerde öğrendikleri bilgiler ile çektikleri demo videolar sayesinde performanslarını sunum haline getirebiliyorlar. Showreel demek bir oyuncunun yer aldığı işlerin film olarak bir kaç dakikalık kurgular ile video haline getirilen portfolyolarıdır. Projelerin oyuncu seçmelerinin sunumlarında kullanılacak olan showreeller oyuncunun yeteneği ve deneyimlerini içeren videolardır. Doğru bir showreel çekimi ile ilgili bilgilerde oyunculuk dersleri içerisinde yer almaktadır. Oyuncunun sahip olması gereken tüm profesyonellik, eğitim içeriklerinde yer alarak sektöre hazırlanmasına yardımcı olacak niteliktedir.


Online Başvuru Yap

Paylaş: