• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Oyunculuk Başvurusu Formu

Piyasaya her yıl birçok farklı yetenek sunan ve aynı zamanda ekrana yakışan güzel veya yakışıklı kişiler kazandıran ajanslar, her yıl kendi internet sitelerinden sayısız oyunculuk başvurusu formu alırlar. Elbette bunların büyük bir çoğunluğu ne yazık ki istediklerinin elde etmekte zorluk çekerler. Ancak bazıları bu sayede şöhretin kapılarını aralarlar ve ünlü olmak adına enim adımlarla yollarına devam ederler. Ancak bunu yapabilmek için elbette görüntü olarak da oldukça hoş fiziğe ya da surata sahip olmak gerekir. Ne de olsa bu gibi ajanslar oyunculuk başvurusu formu alırken yeni yüzler arayarak böyle bir ilan veriyorlar.

Oyunculukta Görüntü Önemli

Yani tip olarak oldukça hoş bir görüntüye sahip olmak son derece önemlidir. Her ne kadar bazı zamanlar çok büyük yetenekler de tip olarak çok hoş olmasalar bile aradan sıyrılabiliyor ancak bu elbette bir elin parmaklarını geçmiyor. Oyunculuk için siteden başvuru yaparken en dikkat edilmesi gereken durumlardan biri de kişinin kendini doğru tanıtacak güzel bir fotoğraf. Çünkü birçok kişi Arasından sıyrılmak için en doğru şey açıkçası yakışıklı ya da güzel biri olmak bir adım öne atar.

Televizyon Programların Ücretli Seyirci

Bir diğer yandan oyunculuk başvurusu formu sadece her hangi bir sinemada ya da bir televizyon dizisinde ve hatta bir reklam işinde değil, aynı zamanda özellikle gündüz oynayan birçok farklı programa seyirci olması için de işliyor. Özel bir otobüs ayarlayarak bu seyircileri programlara götürerek hem insanlara bir nevi para kazandırıyor hem de kendileri seyirci başı para kazanıyor.

Eğer her hangi bir oyuncu televizyon ya da sinema ve hatta bir reklam filminde oynamak için bir teklif almışsa öncelikle oyunculuk başvurusu formu dolduran ve ajansla sözleşme yapan herkes oyuncu anlaşmayı ajansa bırakmış olur. Ve ajans ile yapımcı arasında yapılan anlaşmadan gelen paradan ajans %20 kadar bir miktarda komisyon alır ve geri kalanını oyuncuya verir. Ve devamlı olarak her yıl düzenli olarak oyuncu ile ajans arasında yeni bir sözleşme imzalanır ve bu komisyon oranı sözleşme içinde geçer.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%