• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Oyunculuk Başvuru Formu

Cast ajansları dizi, film ve reklam çekimlerindeki oyuncu ihtiyacını karşılayan kuruluşlardır. Yapım firmaları veya yönetmenler tarafından rol kişisine uygun oyuncu adayları cast ajanslarından talep edilir. Ajanslar bu talebi karşılamak için cast direktörlerinin yaptığı çalışmayla sunum dosyası hazırlayarak yapım firmalarına sunum gerçekleştirirler. Ajanslar sunumunu yaptıkları oyuncuları intenet sitelerinde yayınladıkları veya şahsen müracaat aldıkları oyunculuk başvuru formu ile kadrolarına dahil ederler.


NASIL OYUNCU OLURUM?


Oyunculuk mesleğini yapmak isteyen kişiler yola nereden başlayacaklarını düşünürler. Ajanslara kayıt olarak yola çıkanlar, eğitimini alarak yola başlayanlar, dizilerde ufak rollerde yer alıp deneyim kazanarak ilerleyenler gibi pek çok seçeneği deneyen oyuncu adayları var. Fakat bu seçenekler tek başına oyuncu olmak için yeterli değildir. Oyunculuk mesleği için tek başına ajanslara kayıt olmak yeterli değildir. Çünkü cast ajansları oyuncu seçmelerine adayını yönlendirir ama kişinin oyunculuk alanında eğitimi ve donanımı yoksa bu seçmelerin başarılı geçme ihtimali çok düşüktür. Bu yüzden iyi ve başarılı bir oyuncu olmak için eğitim almalısınız ve bu eğitimi ajanslara kayıt olarak değerlendirmelisiniz. Ajansların yönlendireceği dizi, film ve reklam çekimi gibi projelerde deneyim kazanarak tecrübe edinebilirsiniz. Güvenilir bir cast ajansına oyunculuk başvuru formu doldurarak ilk adımı atabilirsiniz. Oyunculuk mesleğindeki ilk adımınızı ajans oyunculuk başvurusu kısmından formumuzu doldurarak bizimle birlikte atabilirsiniz.


Oyunculuğun ilk ve doğru adımını profesyonel bir cast ajansıyla atarsınız iyi bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Oyunculuk mesleğinin ilk gerektirdiği yetenek olgusuna sahipseniz ardından izleyeceğiniz yolu ancak sektörde deneyimli ve uzman bir kadroyla doğru belirleyebilirsiniz. Cast ajanslarına oyunculuk başvuru formu bırakmadan önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Ajansın sektördeki yerini, çalışmış olduğu projeleri ve ekibini bilmeniz karar vermenizde size yardımcı olacaktır. Geleceğin başarılı oyuncuları arasında yer alabilmek için oyuncu kimliğinize yapacağınız yatırım çok önemlidir. İyi bir oyuncu kendini sürekli yenileyen ve geliştiren kişidir. Bu açıdan gelişiminize göstereceğiniz özen kariyer çizginizi belirleyecek ana unsur olacaktır. Oyuncu olmaya karar verdiyseniz profesyonel bir kurumun görüş ve düşüncelerinden yararlanmak olumlu bir adım olacaktır.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%