• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Oyunculuk Ajansı Kayıt

Oyunculuk ajansları hakkında genel bilgi;

Özel televizyonların hayatımıza girmesi ile sayıları her geçen gün biraz daha artan diziler ve sinema sektöründeki gelişmelerin ardından çekilen yüzlerce film sebebi bu sektördeki oyuncu ihtiyacı artmıştır. Ünlü olmanın yanı sıra yüksek kazanç sağlayan bir meslek olması oyunculuğa talebi de aynı oranda arttırmıştır. Ancak oyuncu olmak isteyen kişilerin kendilerini film ve dizi prodüksiyonu yapan şirketlere tanıtmaları zordur. Bu sebeple oyunculuk mesleğine gönül veren kişiler oyunculuk ajanslarına kayıt yaptırmaktadır. Oyunculuk ajansı kayıt işlemleri genellikle online olarak ajansların internet siteleri üzerinden yapılmaktadır.

Oyunculuk ajansı kayıt işleminden sonra izlenilecek süreç;

Online olarak oyunculuk ajansına kayıt işlemi yaptıran kişilerin müracaatları ajans yetkilileri tarafından titizlikle incelenmektedir. Yapılan bu incelemenin sonucunda yeterli görülen kişilerle ön görüşme yapılarak deneme çekimleri yapılır. Daha sonra çekilen bu video ve fotoğraflar ajansın kataloğunda veya internet sitesinde yayınlanır. Bu aşamadan sonra ajanslar oyunculara iş garantisi vermemektedir. Ancak iyi bir ajansın kataloğuna giren kişiler mutlaka show dünyasında yerini alacaktır. Yeter ki gerekli bekleme süresini sabırla geçirsinler. Bir oyunculuk ajansına kaydolduktan sonra oyuncu adayları kesinlikle sözleşme şartlarına uymak zorundadır.

Kayıt olunacak ajans seçilirken dikkat edilmesi gerekenler;

Oyunculuk ve reklam ajanslarına müracaat ederken mutlaka en iyi oyunculuk ajansları tercih edilmelidir. Televizyon ve sinema sektörü renkli olduğu kadar da risklidir. Bu yüzden Oyunculuk ajansı kayıt işleminin yaptırılacağı ajans özenle araştırılarak seçilmelidir. Kalitelisinden ödün vermeyen, yıllardır piyasada kendini kanıtlamış veya yeni kurulmuş olsa dahi bünyesinde işin uzmanı kişileri barındıran ajanlara müracaat edilmelidir.

Kayıtlı olunan ajans aynı zamanda oyuncunun vizyonunu da yansıtır. Ajansta kayıtlı olan oyuncular, mankenler ve showmenler iş görüşmeleri kendileri yapmazlar. Kayıtlı oldukları ajanslar bu kişiler için en doğru projeyi seçer ve anlaşmayı imzalar. Finansal konularda da ajanslar söz sahibidir. Bu işte profesyonel olduklarından oyuncularının ve mankenlerinin en iyi kazancı sağlayacakları anlaşmalara imza atarlar. Bu sektörde kalıcı olmak isteyen kişiler kesinlikle bir ajansın bünyesinde bulunmalıdır. Hatta hepimizin bildiği birçok ünlü isim hala iş görüşmeleri ajansları aracılığı ile yapmaktadır.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%