Cast ajansı olarak oyunculara ve oyuncu adaylarına destek sağlamaya devam ediyoruz. Adayların bilinçli ve donanımlı oyuncular olabilmesi için uzman ekiplerimiz ile kariyer planlarını oluşturuyoruz. Oyuncu olmak isteyen kişiler ajansların yolunu tutuyor. Güvenilir ve kaliteli hizmet sunan ajansları tercih ederek meslek hayatlarına başlıyorlar. Oyuncuların ajansları sektördeki oyuncu ihtiyacını karşılayarak hem oyunculara hem de yapım firmalarına iş ağında hizmet sağlıyor. Televizyon dünyasında önemli bir yere sahip olan ajanslar sağladıkları hizmet ile sektörün akışına yön veriyor. Oyuncular bağlı oldukları ajanslar vasıtası ile bir çok proje seçmesine katılma imkanı bularak, dizi, sinema veya reklam çekimlerinde rol alma fırsatı buluyorlar.


OYUNCULUK AJANSLARI NE İŞ YAPAR?


Oyunculuk ajansları, yapım şirketlerinin projeleri ile ilgilenerek birbirinden farklı dizi, film, reklam, podyum mankenliği, fotomodellik, modellik ve oyunculuk eğitimleri ile ilgili alanlarda faaliyet gösteriyorlar. Bireyler oyunculuk ajanslarına başvuruda bulunarak sektörde nasıl yer edinebileceklerini öğreniyorlar. Profesyonel ajanslar hem televizyon projeleri, hem moda çalışmaları hem de eğitim ile ilgili çalışmalarda bulunarak bir oyuncuda bulunması gereken tüm vasıfları karşılamaya özen gösteriyor. Deneyimli oyuncularını başarılı projelere yönlendirerek oyunculuk performanslarını sergilemeleri için olanak tanırken, deneyimsiz oyuncu adaylarını da eğitimler ile destekleyerek bilinçli bireyler haline getiriyor. Oyuncuların ajansları genellikle tüm süreçler ile yakından ilgilenerek kişinin gelişimine ve başarısına katkıda bulunuyor. Bilinçli ve donanımlı bir oyuncu olabilmek için ajans oyunculuk başvurusu linkinden başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunarak oyunculuk mesleğine ilk adımı atıp, bu süreçte izlemeniz gereken yolu doğru kaynaklardan öğrenebilirsiniz.


Yapım şirketleri veya yönetmenler projeleri için aradıkları oyuncuları ajanslardan temin ederler. Ajansların tecrübelerine ve cast kadrolarına güvenerek en doğru seçimi yapabilirler. Canlandırılacak karaktere uygun oyuncuyu seçmeler düzenleyerek, ardından da yaptıkları deneme çekimleri sonucu bir karara varırlar. Oyuncuların ajansları onların tüm haklarından sorumludur. Rol alacakları projeleri belirlemek, ücret ve hakları ile ilgilenmek, koordinasyonlarını sağlamak ve eğitim ihtiyaçları ile bilgilendirme yapmak ajansların sorumluluğundadır. İyi bir ajans oyuncusunun başarısı için tüm süreçlerle yakından ilgilenir ve destekte bulunur.