Televizyon, sinema, moda dünyasının ünlü oyuncuları ve ünlü mankenleri ajanslar ile çalışmaya özen gösteriyorlar. Haklarını savunacak, projelere yönlendirebilecek ve kariyer planlamalarını oluşturabilecek vasıflara sahip ajanslar ile çalışmayı tercih ediyorlar. Oyuncu manken ajansları bünyelerinde her yaştan ve her özellikten adayı bulunduruyor. Deneyimli, deneyimsiz, eğitimli veya eğitimsiz her yaştan adayı kadrosunda bulundurarak sektörün ihtiyacına göre değerlendiriyor.


OYUNCULUK VE MANKENLİK MESLEKLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER


Oyunculuk ve mankenlik meslekleri birbirlerinden farklı olsalar da her iki meslekte aslında zor ve bir o kadar da keyifli mesleklerdir. Oyunculuk kişinin öncelikle yeteneği ile ilişkilidir. Var olan yetenekleri eğitim ve bilgi birikimi ile donatmak kariyer yolculuğunun en önemli sürecidir. Oyunculuk görsel bir şölendir aslında. Bir karaktere bürünmek, rol yapmak ve duyguyu seyirciye doğru aktarmak tam anlamıyla görsel ve işitsel bir sanattır. Mankenlik ise görsel sanatın konuştuğu ciddi bir disiplin gerektiren bir meslek dalıdır. Mankenlik yapan bir kişi uygun boy ve kilo orantısına sahip olmanın dışında, hayatının her alanında sporu ve sağlıklı beslenmeyi ilke edinebilmelidir. Başarılı bir manken yürüyüş, duruş, poz ve mesleki bilgiyi içeren eğitime sahip olmalıdır. Disiplin ise iyi bir mankenin en büyük referansıdır. Oyuncu manken ajansları bu her iki meslek için de kişilere yol gösteren kuruluşlardır. Sektörde nasıl var olunabileceğini, başarıya nasıl ulaşılabileceğini öğretirken aynı zamanda kişilerin iş imkanlarına ulaşmasına katkı sağlayan en büyük aracılardır. Ajans olarak oyuncu castımız ve manken castımız için yaptığımız çalışmalar ile kadromuzu her gün biraz daha büyütmeye çalışıyoruz. Oyuncu veya manken olmak için doğru kişileri arıyorsanız cast ajansı başvuru kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Her alanın olduğu gibi oyunculuk ve mankenliğinde bilinçli kişiler ile yürütülmesi gerekiyor. Bilinçsiz kişiler ile yola çıkmak başarısızlık ve hayal kırıklığı dışında hiç bir şey kazandırmaz. Sizler profesyonel ve uzman ekipler ile çalışmak istiyorsanız güvenilir ve doğru cast ajanslarını tercih etmelisiniz. Oyuncu manken ajansları arasında vereceğiniz kararda kaliteli hizmet anlayışına sahip kurumlara yönelmelisiniz. Sizi başarıya ancak başarı yolunda olan kişiler ulaştırabilir. Tecrübeli bir ekip, oyuncu veya manken adayını en iyi şekilde bilgilendirerek doğru projeler ile buluşturur.