• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Oyuncu Formu

Bir karakteri canlandıran aktör veya aktrise oyuncu adı verilir. İyi bir oyuncu olabilmek için eğitim almak ve kamera önü deneyimini yaşamak gerekir. Peki iyi oyuncu ne demektir? İyi bir oyuncu etkin ve inandırıcı oyunculuk sergileyebilmek için sanatçının kendini bir enstrüman durumuna getiren ses, nefes ve beden tekniğini edinmiş kişi olması gerekir. Bilgisinin, tekniğinin ve yaratma gücünün bulunması o oyuncunun profesyonelliğini gösterir. Tüm bunlara sahip kişiler veya oyunculuk yoluna adım atmak isteyen kişiler cast ajanslarında oyuncu formu doldurarak sektöre atılırlar.


PROFESYONEL OYUNCULUK NEDİR?


Profesyonelin kelime anlamı bir konuda veya bir alanda uzman olmak anlamına gelir. Oyunculukta profesyonel olmak demek artık uzmanlaşmış ve tüm tekniği ile meslekte yer edinmiş kişilere denir. Tabi ki profesyonel bir oyuncu olmak ciddi bir zaman gerektirir. Bu zaman içerisinde bilgi birikimi ve tecrübeler oluşur. Oyunculuğa tutku ile bağlı olan kişiler sürekli gelişim göstererek profesyonellik yolunda ilerler. Sabır ve emek gerektiren oyunculuk mesleği uzun bir yoldur. Profesyonel anlamda oyunculuk yapan kişiler bu işin eğitimini almış ve zaman içerisinde ciddi deneyimler kazanmışlardır. Uzun ve sabır gerektiren bir yol olması profesyonel oyunculuğu imkansızlaştırmasın gözünüzde. Gerçekten oyunculuk mesleğine bağlı kişiler sıfırdan başlayarak başarıya ulaşabilmişlerdir. Bugün televizyon ekranlarında izlediğiniz başarılı dizi projelerinde yer alan profesyonel oyuncular da hiç bir deneyimleri olmadan sektöre başlamış ve emek sarf ederek bugünlere gelmiş kimselerdir. Ajans olarak yetenekli ve bu mesleği yapmak isteyen adaylarımızı oyuncu formu ile tanıyoruz. Sizler de casting oyunculuk ajansı kısmından başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.


Oyuncu formu kişisel, fiziksel ve deneyim bilgilerinizin yer aldığı formlardır. Başvuru formunu doldurarak ajansımıza ön başvuru yapmış olursunuz. Ekibimiz tarafından bu başvurular incelenerek olumlu bulunan adaylar ile iletişime geçilir. Kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgiler paylaşılır ve oyuncu profilinizin oluşturulabilmesi için profesyonel fotoğraf çekimleriniz yapılır. Dizi, film veya reklam çekimi projelerinin oyuncu seçmelerinde bu sunum dosyalarınız kullanılır. Veya dizi projelerinde ufak roller verilerek deneyim kazanmanız sağlanır. Oyunculuğa doğru bir adım atmak için ajansımıza başvuruda bulunabilirsiniz


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%