Son yılların popüler mesleklerinden biri olan oyunculuk ekonomik kazanç açısından da oldukça büyük bir kesimin dikkatini çekmektedir. Çoğunluğun bir kısmı bu hayali eğitim ve deneyimlerle destekleyerek hayata geçirebilirken bir kısmı da adım atmaya cesaret edemez. Oyuncu arayan ajanslar web sitelerinden yayınladıkları ilanlar ile oyuncu adaylarına ulaşırlar. Bu ilanları takip eden pek çok kişi başvuruda bulunarak oyunculuk deneyimini yaşamak isterler. Fakat oyunculuk için bir kişide bulunması gereken özellikler vardır. Bu özelliklere sahip olmayan kişiler hayal kırıklığı yaşayarak vazgeçerler.


HERKES OYUNCU OLABİLİRMİ?


Oyunculuk herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Çok kişi ister ve dener ancak herkes başarılı olamaz. Çünkü oyuncu olabilmek için sadece güzel olmak ve yakışıklı olmak yetmez. Yetenek, eğitim, duygusal zeka, gözlem gücü, ses beden ve nefes teknikleri gibi alanlarda kendini geliştirmek gerekir. Oyuncu olmak için uzun bir yola hazır olmanız gerekiyor. İyi bir oyuncunun rolü ile özdeşleşmesi gerekiyor. İnandırıcılık ve empati gücüyle oynayarak duyguyu çok iyi verebilmesi gerekiyor. Tüm bunlar eğitimle şekillenerek gelişir. Oyuncun arayan ajanslar kişileri yeteneklerine ve deneyimlerine göre değerlendirmeye alırlar. Yetenekler ise ancak eğitimle şekillenir ve hayat bulur. Oyunculuk mesleğine doğru bir başlangıç yapmak ve iyi bir oyuncu olarak yetişmek istiyorsanız oyuncu başvuru formu bölümünden ajansımıza müracaat edebilirsiniz. Alanında uzman ekibimizin görüşleri ile meslekte izleyeceğiniz yolu öğrenebilirsiniz.


Oyuncu olabilmek için rol yapma kabiliyetine sahip olmak gerekiyor. Bu kabiliyet ise eğitimle tamamlanarak başarıya giden yolda adım adım aşama kat edilir. Bilinçli ve donanımlı bir oyuncu olmak için kendinizi çeşitli alanlar da geliştirerek yol almalısınız. Örneğin at binmeyi bilen, dans edebilen, resim yapabilen yada dövüş teknikleri dersi almış bir oyuncu her zaman bir adım önde olur. Canlandıracağı role göre ne kadar becerisi olursa seçilme şansıda o kadar yüksek olur. Bu mesleği yapmak isteyen adaylar oyuncu arayan ajanslar aracılığı ile çeşitli projelerin seçmelerine yönlendirilirler. Teknik bilgiye ve donanıma sahip olan yetenekli kişiler seçmelerde gösterdikleri performansa göre rolü alırlar. Sizler de oyunculuk hayallerinizi gerçekleştirebilir ve geleceğin başarılı oyuncuları arasında yer alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken doğru bir adım atıp oyunculuğa dair gelişime açık olmanız olacaktır.