Oyunculuk mesleği hemen hemen pek çok kişinin hayalinde yatan bir meslektir. Fakat hayallerini gerçekleştirmek için bu çoğunluğun çok azı bir adım atma cesareti gösterir. Televizyon dizilerinde, sinema filmlerinde, reklam çekimlerinde veya tiyatrolarda rol alan oyuncular ciddi bir bilgi birikimine sahip kişilerdir. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen bir kişi oyunculuk için pek çok yol dener. Eğitim alır, ajanslara kayıt olur veya keşfedilmeyi beklerler. Bu süreçlerde izlenen yolda gösterilen sabır ve istek çok önemlidir. Oyuncu ajansı olarak sektörel bilinci kazandırmak en önemli unsurlarımız arasında yer alıyor.


OYUNCULUK MESLEĞİ NEDİR?


Oyunculuk, yaratma gücü olan, bilgisi ve tekniği olan, rol kişisine hayat veren kişi anlamına gelir. Oyunculuk bir sahne sanatı olarak da tanımlanabilir. İnsan düşüncesini, bedenini ve yaratıcılığını bir enstrüman gibi kullanarak oyunculuk sanatını icra eder. Rol kişisine hayat vererek izleyiciye duygu aktarımı yapar. Oyunculuk hayali basit gibi gelebilir fakat mesleğin ciddi bir eğitim ve bilgi birikimine ihtiyacı vardır. Evet herkes hayal kurabilir ama herkes oyuncu olamaz. Gerçekten inanan ve emek harcayan kişiler oyunculuk hedeflerini gerçekleştirebilir. Oyuncu olmak için oyuncu ajansı başvurusu yapılarak bir adım atılabilir. Fakat bu süreçte sabırlı olmak gerekiyor. Çünkü aynı zaman da eğitimini de almanız ve tecrübe kazanmak için ufal rollerde yer almanız gerekir. Çoğu insan ajanslara kayıt olarak deneyimi ve eğitimi olmadan hemen baş rol oynayacağını düşünerek hareket eder. Buda hayallerine ulaşamadan hayal kırıklığı yaşamalarına neden olur. Profesyonel bir ajansa başvurmanız izleyeceğiniz yol ve sektör hakkında size doğru bilgilendirmeyi yapacak ve destek sağlayacaktır. Sektörde cast oyunculuk ajansı olarak yer alıyoruz ve kadromuzda yer alan oyuncu adaylarımızın başarısı ile yakından ilgileniyoruz.


Oyunculuk yeteneğinize inanıyorsanız ve bu mesleği gerçekten yapmak istiyorsanız oyuncu ajansı olarak güvenilir bir kurum ile çalışmanın sizlere katkısının büyük olacağını söyleyebiliriz. Dizi projeleri, sinema filmleri veya reklam çekimlerinde ihtiyaç duyulan oyunculara cast ajansları vasıtası ile ulaşılıyor. Fakat güvenilir bir cast ajansına kayıt olmanız ve profesyonel bir ekip ile çalışmanız gerekiyor. Oyuncu seçmelerine katılmanızı sağlayan ajanslar kariyer gelişiminizi de yakından takip ederek sizlere yön gösterecektir. Bilinçli ve donanımlı bir oyuncu olmak ve başarılı projelere imza atmak istiyorsanız oyuncu kişiliğinizi sürekli geliştirmeli ve tecrübe edinmelisiniz.