• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Model Ajansları Başvuru

Modellik mesleği çok eski çağlardan gelen ve günümüzde oldukça popüler olan mesleklerden biridir. Modellik genelde mankenlik mesleği ile karıştırılsa da aralarında farklar bulunmaktadır. Modellik ve mankenlik aynı alanlara hizmet veren mesleklerdir. Fakat mankenlik için ideal bir uzun boy koşulu gerekirken modellikte bu kriter zorunlu değildir. Günümüzde "model durur manken yürür" tabiri ise aralarındaki farktan dolayı gelmektedir. Modelliğin farklı alanları da vardır. El modeli, yüz modeli, ayak modeli gibi çalışma alanları bulunur. Model ajansları başvuru formu doldurarak çalışmak istediğiniz alan da yer alabilirsiniz.


HERKES MODELLİK YAPABİLİR Mİ?


Modellik yapabilmek için bakımlı, dış görünüşüne özen gösteren ve ideal boy kilo orantısına sahip olmanız gerekiyor. Modeller ünlü modacıların ilkbahar, yaz, kış ve sonbahar kreasyonlarında, katalog çekimlerinde ve ürün tanıtımlarında yer alabiliyorlar. Bu projelere ulaşmak için ise model ajansları başvuru işlemi yapmaları gerekiyor. Modellik alanında hizmet veren bir ajansa kayıt olarak bu projelerde çalışma imkanı bulabilirsiniz. Modellik mesleğinin önemli kriterlerinden bir diğeri ise poz verebilme yeteneğidir. İyi bir model kıyafeti taşımayı bilmeli ve objektiflere poz verebilmelidir. Moda dünyasının kapılarını aramak ve sektörde var olmak için yapmanız gereken ilk profesyonel adım model ve oyunculuk ajansları başvurusu yapmaktır. Ardından size uygun projelerde yer alma fırsatınız olabilir. Yer aldığınız her proje sizin mesleki deneyimlerinizi oluşturarak kariyeriniz de ilerlemenize neden olacaktır. İyi ve profesyonel bir modellik ajansına bağlı olmanız size olumlu tecrübeler kazandırırken, profesyonel olmayan yanlış bir ajans seçimi kariyerinizi olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle çalışacağınız ajansı iyi belirlemeniz gerekir.


Dünyaca ünlü modeller de kariyerlerine profesyonel destek alarak başlamışlardır. Geleceğin başarılı ve iyi modelleri arasında yer almak için mesleki gelişiminizi tamamlamanız ve deneyim kazanmanız gerekmektedir. Bunun için model ajansları başvuru işlemi sizin için iyi bir fırsat olabilir. Ajansımıza online olarak da Türkiye'nin her yerinden model adayları başvuru yapabilir. Modellik başvurularınızı profesyonel çekilmiş fotoğraflarınız ile birlikte yapmanız gerekir. Varsa daha önceki modellik deneyimlerinizi de başvuru formlarında belirtmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%