• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Mankenlik Başvurusu

Mankenlik mesleği görsel sunum olarak pek çok alanda var olan bir meslek dalıdır. Fuarlarda, organizasyonlarda, modacıların tanıtım gecelerinde, defilelerde ve katalog çekimlerinde yaygınlaşan bir meslektir. Ürün veya hizmet tanıtımı için profesyonel mankenlerden yararlanılır. Görsel sunumları ürünün veya hizmetin tüketiciye ulaşması için çok sık kullanılan bir yöntemdir. Mankenlik yapan kişiler ajanslar aracılığı ile bu iş kollarında yer alma fırsatını bulurlar. Mankenlik başvurusu yaparak ajansların çalışmış oldukları projelere ulaşırlar.


MANKENLERİN AJANSLAR İLE ÇALIŞMASINDAKİ AVANTAJLAR NELERDİR?


Mankenler cast ajanslarına bağlı çalışarak sektöre giriş yaparlar. Organizatörler ve ünlü modacılar projeleri için aradıkları manken adaylarına ajanslar vasıtası ile daha kolay ulaşırlar. Bu nedenle mankenlik mesleğini yapan kişiler kaliteli ajanslar ile çalışarak kaliteli proje görüşmeleri sağlarlar. Ajansların hem iş alanlarının kalitesi hem de sektör tecrübesi mankenler için büyük avantaj sağlar. Ajansların kadrolarında bay-bayan manken adayları ve büyük beden mankenler bulunur. Talebe göre projelere manken temini sağlayan ajanslar ile çalışmak çok kolay değildir. Öncelikle ajansların istediği profesyonellik ve iş disiplini aranan en belirgin özellikler arasında yer alır. Yer alacağı projede gününde ve saatinde bulunması disiplinli çalışması ajanslar açısından büyük önem taşır. Disiplinsiz çalışan manken adayları ile yollarını ayırırlar. Mankenlik başvurusu ilk ve önemli bir adımdır. Çünkü manken adayının başarısı ajansın başarısını doğrudan etkiler. Düzensiz ve disiplinsiz çalışan bir manken adayı ajans için de tehlike arz eder. Çalıştığı firma sorumlu olarak ajansı muhatap alır. Günümüzde bu tarz sorunlara çok sık rastlamaktayız. Bu yüzden çalışacağını ajansın kalitesi kadar sizin iş profesyonelliğiniz de önemlidir. İyi bir ajans ile çalışmak için ajans mankenleri kısmında yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz.


Mankenlik ciddi özveri isteyen bir meslektir. Mankenlik yapan bir kişinin bakım, sağlık ve spor gibi konuları yaşam tarzı haline getirmeleri gerekiyor. Her daim bakımlı ve sportif görünmek zorundadırlar. Mankenlik yapan bir kişinin aynı zamanda iyi bir eğitime de sahip olması gereklidir. Yürüyüş, duruş ve poz verme gibi teknik bilgileri de iyi derece bilmesi ve mesleğinin kariyeri için kendisini sürekli geliştirmesi gereklidir. Mankenlik başvurusu yapan kişilerde ilk aranacak şartlar boy ve kilo orantısının belirli standartlara uygun olmasıdır. Bunun ardından deneyim ve eğitim bilgilerine önem verilir. Ajanslarda çalışacakları manken adayları konusunda oldukça seçici davranırlar. Kariyer yolunuzu belirlemek ve başarılı olmak istiyorsanız mankenlik mesleği için profesyonel bir bakış açısına sahip olmanız gerekiyor. Çalışacağınız ajans ile yer alacağınız her proje size deneyim ve bilgi katacaktır.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%