• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Mankenlik Ajanslarına Başvuru

Günümüzde görsel sanatçılar olarak adlandırılan mankenlik mesleği oldukça popülerdir. Sadece Türkiye'de değil pek çok ülkede mankenlik mesleği ciddi bir popülerliğe sahiptir. Manken denilince akla gelen güzel bayanlar ve yakışıklı erkekler geliyor. Düzgü bir fizik ve uzun bir boya sahip kişiler güzellik yarışmaları ile mankenlik mesleğine sağlam bir adım atıyorlar. Bunun yanında mankenlik ajanslarına başvuru yapan bebek ve çocuk mankenler de çocuk giyim katalog çekimlerinde veya defilelerinde yer alabiliyorlar.


PROFESYONEL MANKENLİK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?


Profesyonel mankenlik için ciddi bir süreç gerekiyor. Sadece güzel bir yüze ve fiziğe sahip olmak yeterli değildir. Mankenlik mesleğinin gerektirdiği eğitimi almak ve kendini geliştirmek gerekiyor. Objektif karşında poz verebilmek, yürüyüş kurallarını bilmek ve kıyafeti doğru taşımak gibi profesyonellik gerekiyor. İyi bir mankenin sağlığına ve dış görünümüne çok dikkat etmesi gerekiyor. Sporu yaşam biçimi haline getirmeleri ve her zaman bakımlı olmaları gerekiyor. Çünkü mankenler ürün veya hizmet tanıtımlarında baş rol oynuyorlar. Tüm bunların yanında iyi bir kariyere sahip olabilmek için özel hayatlarına da çok dikkat etmeleri gerekiyor. Düzenli uyku ve spor, bakım, sağlıklı beslenme gibi hayatlarının vazgeçilmez parçaları olması gerekiyor. Bugün pek çok ajans manken kadrolarını oluşturarak ünlü modacıların defile, fotoğraf çekimi, katalog çekimleri ve podyum gibi projelerine manken temin ediyorlar. Mankenlik ajanslarına başvuru yaparak bu projelere ulaşma imkanınız bulunuyor. Tabi mankenlik ajansları başvuruları değerlendirirken oldukça titiz ve seçici davranıyorlar. Disiplinli çalışan manken adaylarını tercih etmeye özen gösteriyorlar. Meslekte ilerlemek ve iş alanlarına ulaşmak istiyorsanız cast mankenlik ajansı kısmında yer alan başvuru formumuzu doldurup fotoğrafınız ile birlikte bize gönderebilirsiniz.


Bugün ülkemizde yer alan ve dünyaca tanınan profesyonel mankenlerimiz bulunuyor. Başarılı bir manken olabilmek için kültürlü ve profesyonel bir çalışma sağlayarak tecrübe kazanmaya çalışmalısınız. Güven vermeyen ajanslara başvuru yapmaktan kaçınmalısınız. Çünkü sizi başarıya götürecek alanın da uzman kişiler ile çalışmanız ancak doğru adımlar atmanızı sağlayabilir. Bu nedenle mankenlik ajanslarına başvuru yaparak ajansın referanslarını ve ekibini iyi araştırmalısınız.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%