• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Mankenliğe Başvuru

Mankenlik mesleği defilelerde, podyumlarda ve diğer tüm gösteri alanlarında tanıtım amacıyla kıyafet taşıyan veya ürün tanıtan kişilerdir. Firmaların talepleri doğrultusunda ajanslar manken temini sağlarlar. Mankenliğe başvuru yaparak ajanslar ile birlikte çalışabilirsiniz. Mankenlik alanında iş bulabilmek için kişiler ajanslara başvuruda bulunarak organizasyonlara yönlendirilirler. Ajanslar mankenlik mesleğine uygun adayları başvuru formlarından belirleyerek asıl kayıt işlemi için şahsen görmek isterler.


MANKENLERİN ÇALIŞMA ORTAMLARI VE KOŞULLARI


Mankenler açık ve kapalı ortamlarda çalışabilirler. Firmanın ve organizatörlerin belirlediği alanlarda görev alırlar. Örneğin ilkbahar yaz sezonu için hazırlanan kreasyonlar isteğe göre kapalı alanlar da stüdyo çekimleri ile de gerçekleşebilirken, dış mekanlarda da çalışmayı gerektirebilir. Defileler genellikle defile salonları veya oteller de gerçekleştirilir. Bu kimi zaman modacının arzusuna ve konseptine göre sokakta da yapılabilir. Sokak defileleriyle günümüzde de sıklıkla karşılaşıyoruz. Şehir dışı çekimleri, katalog çekimleri, sokak defileleri, ürün tanıtımları gibi pek çok alternatife uymak zorundadır mankenler. Mankenliğe başvuru yapan adaylar disiplinli çalışmayı kabul etmek zorundadırlar. İstenilen mekanda ve saatinde bulunmak zorundadırlar. Ajanslar manken adaylarıyla işin planıyla ilgili tüm detayları paylaşır ve yer alacağı platforma adaylarını hazırlar. Mankenlik mesleğinde ilerlemek ve başarılı bir ajansla çalışmak istiyorsanız mankenlik ajansı başvuru kısmından bize ulaşabilirsiniz. Ciddi bir disiplin ve sorumluluk gerektiren bu meslek için bazı özelliklere sahip olmak gerekiyor. Mesleğin gerektirdiği bazı koşullar zorunluluk oluşturuyor. Peki nedir bu özellikler?


Mankenlik yapmak isteyen kişilerin, öncelikle düzgün bir fiziğe sahip olmaları gerekiyor. Uzun boylu, kendine güvenen, iş disiplinine sahip ve bakımlı kişiler olması mesleğin gerekliliklerindendir. Duruş, yürüyüş ve zarafet eğitiminin olması ve belli bir bilgi birikimini barındırmaları meslekte ilerlemeleri açısından önemlidir. Bu anlamda eğitim veren kurumlardan faydalanabilirler. Kurslar genelde 4 ile 8 hafta gibi bir süreyi kapsıyor. Uygun fiziksel özelliklere sahip olduktan sonra bu kurslar yardımıyla mesleki bilgiye ve deneyime de sahip olabilirsiniz. Kurslar dışında düzenlenen yarışmalarda mankenlik mesleği için ciddi bir adımdır. Yarışmalarda derece alan adaylar mesleğe bir adım önde başlama fırsatını buluyorlar. Mankeliğe başvuru kısacası, ilgili ajanslar, yarışmalar ve kurslar vasıtası ile oluyor.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%