Manken ve oyunculuk ajansları sektördeki hareketliliği yöneten zincirin en önemli halkalarıdır. Ünlü modacıların organizasyonlarında ihtiyaç duyulan manken ve model temini bu ajanslar vasıtası ile temin ediliyor. Aynı zaman da dizilere, filmlere ve reklam çekimlerine aranan oyuncularında teminini sağlayan ajanslar vermiş oldukları çok yönlü hizmet ağı ile yapımcıların ve organizatörlerin işlerini kolaylaştırıyor. Bunun yanında oyuncu ve manken adaylarına da iş imkanı sunmuş oluyorlar.


AJANSLARA BAŞVURMANIN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELERDİR?


Sektörde yer alan manken ve oyunculuk ajansları kişilere hem avantaj hem de dezavantaj sağlıyor. Avantajlarından bahsedecek olursak, profesyonel bir görüş almak, kaliteli televizyon projelerine ajanslar aracılığı ile ulaşmak, sektöre bilinçli bir adım atmak ve uzman kişiler tarafından kariyer planlamalarının yapılması gibi daha pek çok olumlu katkısını söyleyebiliriz. Ama ne yazık ki avantajları olduğu kadar olumsuz yanları da var. Profesyonel ajansların dışında sadece ticari amaç güdülerek oyuncu veya manken adaylarının hayalleriyle oynayan ajanslarda mevcut. Kayıt ücreti almak adına açılan ve hiç bir proje ile çalışmayan bu ajanslar başvuruda bulunan adaylara gerçek dışı vaatlerde bulunarak hem paralarını alıyorlar hem de hayal kırıklığı yaşatıyorlar. Bu tarz ajanslara başvuran kişilerin çoğu yolun başında umutsuzluğa kapılarak hayallerinden vazgeçiyorlar. Oyuncu veya manken adayları içerisinde hangi yaşta olursanız olun, çalışacağınız ajansı seçerken dikkatli olun. Ajansı araştırmadan hakkında bilgi sahibi olmadan kayıt yaptırmayın. Özellikle kayıt için gittiğiniz ajansta size baş rol alabileceğinizi veya ünlü bir manken olabileceğinizi söyleyenlere itibar etmeyin. Çünkü profesyonel çalışan hiç bir ajans daha önce projelerde yer almamış deneyimsiz ve eğitimsiz adaylarına bu tarz sözler veremez. Ajansımız kurulduğu günden itibaren hizmet kalitesini arttırmayı hedefleyerek her gün biraz daha büyümeyi hedeflemiştir. İster manken ister oyuncu adaylarımız olsun hiç birine asılsız bilgi vermiyoruz. Güvenilir ve profesyonel bir ajans ile çalışmak istiyorsanız oyunculuk ve mankenlik ajansları linkinden başvuru formumuza ulaşabilirsiniz.


Bugüne kadar manken ve oyunculuk ajansları aracılığı ile sektöre pek çok başarılı mankenler ve iyi oyuncular kazandırılmıştır. Sizler de başarılı bir kariyer elde etmek istiyorsanız doğru cast ajanslarını tercih ederek yola çıkmalısınız. Günümüzün ünlü oyuncularının da bağlı bulundukları cast ajansları olduğunu unutmayalım. İyi bir ajansla yola çıkarsanız yeteneklerinizin doğru değerlendirildiğini göreceksiniz. Bir adım atmadan önce ajansınızı iyi araştırın ve kararınızı belirleyecek olan profesyonel ekibin görüşlerine önem verin.