Ünlü modacılar ve organizatörler projelerinde yer alacak manken adayları için manken cast ajanslarının desteğini alıyor. Defilelerde, tanıtım gecelerinde, defilelerde ve katalog çekimlerinde yer alacak manken adayları genellikle ajanslar tarafından temin ediliyor. Mankenlik mesleğini yapmak isteyen kişiler güvenilir ajanslara ulaşarak sektördeki iş alanlarında görev alabiliyorlar. Ajanslar kadrolarında yer alan manken adayları için haklarını koruyacak sözleşme yapabiliyorlar.


MANKENLERİN ÇALIŞMA ORTAMLARI VE GÖREVLERİ


Günümüzde pek çok koreograf, organizatör ve modacı mankenlerin çalışma disiplinine çok önem verirler. İşi güzel yapmanın yanında çalışkan ve disiplinli olmak mesleki kariyerleri açısından gerekli noktalarındandır. Profesyonel bir manken koreografla birlikte defile provalarına zamanında katılmalıdır, kıyafetleri güzel taşıyabilmelidir, disiplinli çalışmalıdır, sağlığına ve görünümüne her zaman dikkat etmelidir. Mankenlerin çalışma ortamları çeşitlilik gösterebilir. Defile salonları, oteller, sokak defileleri, katalog çekimleri için açık ve kapalı mekanlar gibi farklı alanlarda gerçekleşecek çekimler olabilir. Manken cast ajansları bu organizasyonlarda yer alacak manken adaylarını temin etmekle yükümlüdürler. Mankenlikte fiziksel özelliklerin uygun olması yeterli değildir. Eğitimde bu meslekte şarttır. Mankenlik ve zarafet eğitimi çok önemlidir.Yürüyüş ve duruş tekniklerine sahip olmak mankenlik mesleğine ilk adımdır. Gerekli özellikleri taşıyan manken adayları cast mankenlik ajansı kısmından ajansımıza başvuruda bulunarak sektörde çalışma fırsatı bulabilir.


Özellikle genç yaşlarda kendini beğenen yakışıklı erkekler ve güzel bayanlar mankenliğe başlamaya can atıyorlar. Fakat mankenlik sanıldığı kadar kolay bir meslek değildir. Sadece güzel veya yakışıklı olmak mankenlik için yeterli değildir. Bu işin eğitiminin alınması, sağlıklı ve bakımlı bir yaşam tarzının benimsenmesi, çalışkan ve disiplinli bir kişiliğe sahip olunması gerekiyor. Manken olmaya karar veren bir kişi hayatının her döneminde sporu ve sağlıklı beslenmeyi ilke edinebilmelidir. Manken cast ajansları profesyonel manken adayları ile çalışarak projelerdeki manken talebine en iyi şekilde yanıt vermeyi hedefliyor. Bunu başarabilen ajanslar sektörde adını duyurarak başarılara imza atabiliyorlar. Ajans olarak manken adaylarımızın bulunduğu cast kadromuzu genişletmeye ve yeni projelere imza atmaya devam ediyoruz. Sizler de ailemize katılarak bizimle birlikte güzel projelerde yer alabilirsiniz.