Modacıların yarattığı tasarımları taşıyan ve tanıtan kişilere manken denir. Mankenlik mesleğinde görselliğin olduğu kadar eğitiminde önemi büyüktür. Yürüyüş kuralları, duruş ve poz verebilme yeteneği mankenlik mesleğini yapan kişilerde bulunması gereken özellikler arasında yer alır. Erkek manken, bayan manken, çocuk manken olmak üzere her yaştan kişi bu mesleği yapabilir. Belirli standart ölçülerin olduğu mankenlik mesleği geniş bir çeşitlilik gösterir. Örneğin sadece zayıf ideal bir vücut ölçülerine sahip olmak gerekmez. Büyük beden mankenlerin de sektörde iş alanı oldukça fazladır. Manken ajansı olarak her kategoride manken adaylarının başvurularını değerlendirmeye alıyoruz.


İYİ BİR MANKEN NASIL OLMALI?


Mankenlik mesleği ciddi bir disiplin gerektirir. Öncelikle kadın ve erkekte aranan fiziksel şartlara uygun olmalıdırlar. Sadece güzel bir bayan yada yakışıklı bir erkek olmak yetmez. İyi bir manken hem podyumda hem de objektif karşısında profesyonel olmalıdır. Poz vermeyi ve kıyafet taşımayı bilmelidir. Doğal güzellik her zaman aranan özelliklerdendir. Mankenlik mesleğini tercih eden kişiler bakımlı olmak zorundadırlar ve özel hayatlarına dikkat etmelidirler. Bunun yanında düzenli spor yapmalı ve sağlıklı beslenmelidirler. Çünkü her daim korumak zorunda oldukları fizik yapısı ve sağlıklı bir görünümleri vardır. Manken ajansı adaylarının başvurularını uzman ekipleri tarafından incelemeye alır ve değerlendirme yaparken oldukça titiz davranırlar. Mankenlik mesleğini yapmaya karar verdiyseniz mankenlik ajans başvuru formunu doldurarak ajansımıza kayıt olabilirsiniz. Adaylarımız web sitemizde manken kategorisinde yer alarak her birinin ayrı profil sayfaları oluşturulur. Profesyonel fotoğraf çekimleri sağlanarak projelere sunumları yapılır.


İyi bir manken iş disiplinine gereken önemi vermelidir. İşine saatinde katılmalı ve düzenli uykusuna dikkat ederek zinde başlamalıdır. Güler yüzlü ve işini iyi yapan manken adaylarının isimleri sektörde hızla yayılır ve iş alanları çabuk genişler. Tercih edilen mankenler arasında olarak hem ekonomik açıdan fayda görürsünüz hem de iyi bir kariyer sahibi olabilirsiniz. Günümüzde manken olmak isteyen bir çok aday bulunuyor. Fakat doğru ve güvenilir bir ajans bulma endişesi yaşıyorlar. Bu meslekte size yol gösterebilecek ve sizinle birlikte kariyer planınızı oluşturacak bir manken ajansı bulmanızı öneririz. Alanında uzman kişilerin bulunduğu ve iş alanlarının geniş olduğu ajanslar sektöre bir çok manken adayı kazandırmıştır. Sizde bunların arasında olabilir ve sevdiğiniz mesleği yapma fırsatı bulabilirsiniz. Görünümünüze ve iş disiplininize güveniyorsanız ajansımızın kadrosunda sizlerde yer alabilirsiniz.