's

SADECE İSTANBUL DA İKAMET EDEN ADAYLARA OYUNCULUK EĞİTİMİ VERİLMEKTEDİR. EĞİTİM ALMAK İSTEYEN ADAYLAR, Kenan Bey: 0538 543 07 14 VEYA Elif Hanım: 0537 658 21 15 NOLU NUMARADAN ULAŞIP BİLGİ ALABİLİRLER.

Oyunculuk mesleğine adım atmak isteyen bireyler bu yola eğitim alarak başlamayı tercih ediyorlar. Türkiye'de oyunculuk okulu olarak sayılı kurumlar mevcut. Bireyler oyuncu olabilmek için bu okulların sınavlarına hazırlanarak ciddi aşamalardan geçiyorlar. Katılımcılar en iyi oyunculuk okulları hakkında araştırmalar yaparak güçlü eğitmen kadrosuna sahip kurumlara yönleniyorlar. Bu da eğitmen kadrolarının önemini vurguluyor. Tiyatro yada kamera önü oyunculuğunda deneyimli duayen sanatçıların verdiği eğitimler öğrenciler için daha verimli oluyor. İşin ehli kişiler olarak da adlandırılan eğitmenler sektöre bilinçli oyuncular hazırlıyor. Yaşadıkları deneyimlerini, tecrübelerini, yüksek bilgi birikimlerini ve ustalıklarını öğrencilerine aktararak gerçek oyuncular yetiştiriyorlar.


OYUNCULUK OKULU İLE ÖZEL KURSLAR ARASINDAKİ FARK NEDİR?


Oyunculuk okulları denilince ilk akla gelen liseler ve üniversitelerin sanat bölümleri geliyor. Öğrenciler okul hayatlarına bu yönde karar vererek lise veya üniversitelerin sınavlarına hazırlanıyorlar. Başarılı olan kişiler oyunculuğa akademik bir giriş sağlıyorlar. Bu eğitim kurumlarının yanında özel kurslara da ilgi gün geçtikçe artıyor. Tiyatro ve televizyon sanatçılarının eğitim verdiği özel kurumlar oyuncu olmak isteyen adaylara çok güzel fırsatlar sunuyor. Genelinde 15-20 kişilik sınıflardan oluşan kurslarda özel dersler veriliyor. Kursların amacı bilinçli ve donanımlı oyuncular yetiştirmeye dayanıyor. Bazı kurslar cast ajansları bünyesinde kurularak öğrencilere staj imkanı da sunuyor. Stajın amacı ise öğrencileri dizi ve film setlerine yönlendirerek derslerde öğrendikleri bilgileri uygulamalı olarak yaşamalarına olanak tanıyor. Günümüzde oyunculuk okulu ve kursları sektör açısından çok önemli bir faktör olarak görülüyor. Oyunculuk konusunda bilgili ve eğitimli kişiler her zaman daha başarılı oluyor. Sahne oyunculuğu, kamera önü oyunculuğu, senaryo teknikleri, rol çözümleme, ses, mimik, jest, beden dili ve diksiyon gibi bir çok temel bilgiyi usta eğitmenlerden öğreniyorlar. Bu yüzden öğrenciler en iyi oyunculuk okulları hakkında bilgi sahibi olup, kariyerlerine sağlam bir adım atarak başlamayı tercih ediyorlar.


Oyunculuk kurslarında adayların ilk dikkat ettikleri eğitmen kadroları oluyor. Çünkü eğitim alacakları kişilerin donanımları güven uyandırıyor. Şuan İstanbul'da bulunan yüzlerce oyunculuk eğitimi veren kurum var. Bunlar arasında profesyonel, belgeli ve uzman eğitmen kadrosu olan kurslar ilk tercih edilen kurumlar arasında yer alıyor. En iyi oyunculuk okulları arasında olabilmek için ciddi bir alt yapı ve eğitmen kadrosuna ihtiyaç duyuluyor. Duayen oyuncular eğitmenlik konusuna oldukça sıcak bakıyor. Deneyimlerini ve bilgi birikimlerini yeni yeteneklere aktarmaya ve onları oyunculuğa hazırlamaya istekli yaklaşıyorlar. Oyunculuk mesleğinde gittikçe yaygınlaşan ve gelişen kurs imkanları sektörün başarı oranını da arttırıyor.


Online Başvuru Yap

Paylaş: