's

En iyi oyunculuk ajansı sizi bilgi ve yeteneklerinizle, belki görselliğinizle geliştirebilecek olandır. Oyuncu olmaya yeteneği olan belki binlerce hatta on binlerce kişi varken televizyonlarda sadece yüzlercesini görürüz. Bahsedilen yüzlercesi belli yetenekleriyle ön plana çıkmış ve kendini göstermeyi başarmış olanlarıdır.


Oyuncu olmak için aranan kriterler nelerdir?


İlgili bölümlerden mezun olmak tabi ki tercih edilebilir, fakat mezunların yeteneği var ve ya bu işi sürdürebilir gibi bir durum kesin olmadığı gibi, herhangi bir üniversite mezuniyeti olmayıp oldukça yetenekli insanlarda tercih edilebilir. Bunun yanında yaşınız genç olacak diye bir kuralda yok, her yaşta insana gereksinim duyulabilir. Çok güzel ve ya çok yakışıklı da olabilirsiniz, bunun yanında ekstra bir yeteneğinizin olmasına da gerek olamayabilir. Oyuncu olmanızı sağlayacak farkında olmadığınız yönleriniz bile olabilir. Bunu ajansa gelen talepler, ya da ajansların ilettiği yapımcılar belirleyecektir. En iyi oyunculuk ajansı ile görüşerek, başvuru yaparak, kendinize fırsat tanıyabilirsiniz.


En iyi oyunculuk ajansı hangisidir?


En iyi oyunculuk ajansı, talep ettiği kriterleri size uyan ve sizi geliştirebilecek olanlarıdır. Yapımcılar, çoğu zaman ajanlardan destek alarak oyuncu seçerler. Yapımcıların takip ettiği ajansları araştırarak ve buradan yola çıkarak size uygun olan ajansı bulabilirsiniz. Öncelikle oyuncu olmak istediğiniz alanı ve bu alanın yeteneklerinizle örtüşüp örtüşmediğini tespit etmelisiniz.


Başvurudan sonraki süreç nedir?


Başvurudan sonra, ajanslar bilgilerinizi yapımcılara ulaştırır, ya da yapımcılar ajanslardan belirli kriterler belirterek talepte bulunurlar. Eğer herhangi bir yapımcının projesinde yer alabilecek niteliklere sahipseniz ilk görüşmeniz başlayacaktır. İlk görüşmede sizden bir rol çalışması yapmanız talep edilebilir. Başlamak önemlidir. Belki o rolü yapamazsınız ama yapımcı farklı bir özelliğinizi tespit etmiştir ve belki de umduğunuzdan fazlasını bulursunuz. Hiç bir şekilde başarılı olamadınız, belki bir figüranlık teklifi alırsınız, kendinizi gösterirsiniz ve bir sonraki, bir sonraki derken artık yavaş yavaş tanınmaya başlarsınız. Önemli olan yeteneklerinizi bilmeniz, bunları geliştirmeniz ve size bir fırsat geldiğinde bunu verimli bir şekilde sergilemenizdir. Sürecin içine girdiğinizde ardı arkası kesilmeyen işlere imza atmanız mümkündür. Kendinizin, diğerlerinden ayrılan özelliklerinizi bilmeniz ve kendinize güvenmeniz yeterli olacaktır.


Online Başvuru Yap

Paylaş: