Ülkemizdeki en büyük televizyon kanallarından tutun medya sektöründeki bütün alanlarda yayınlanan ve yayına girecek olan dizi projelerinin yapım şirketleri tarafından ilk tercih ettiği ve aradığı konu şüphesiz: oyuncu, model arayışı. En iyi cast ajansları ile iş birliği yapan yapımcılar bazı yıllar değişik arayışta olabiliyor. Bilinmeyen yüzlerle çalışıp, kendi projeleri ile isim yapılmasının iyi bir reklam aracı olunacağı düşüncesindeler. Aaaa şu dizideki çocuk olarak anılmak oyuncu için bilinmez ama yapımcı için yıllarca anılacak bir isim yapma yöntemi.

Türkiye'nin En iyi cast ajansları bu güne kadar birçok proje ile oyuncuları ve modelleri ile birlikte dizilere, sinema filmlerine, kliplere, her türlü görsel basına, reklamlardan defilelere, katalog çekimlerine, tanıtım organizasyonlarına kadar her alanda bir çok isim kazandırdı. Çoğu Türkiye güzeli ya da en iyi modeli diyeceğimiz isimlerin arkasında Profesyonel Oyuncu Ajansları var.

En iyi cast ajansları ile çok para kazanmak mümkün

Türkiye'de dizilerde bölüm başına 5-50 bin TL arasında ücret aldıkları düşünülünce oldukça revançta bir sektör.

İşte bu ücretleri duyan birçok genç, En iyi cast ajansları ile çalışıp gerek kamera arkası gerek kamera önünde görev almak istiyor. Yoğun ilgi gören bu alan nitelikli çalışan yetiştirmede de zaman anlamında büyük sıkıntı çekiyor. Bu bağlamda bir çok tiyatrocu, yönetmen, öğretmen kurslarla, hızlı eğitimlerle ayrı bir mecra oluşturuyor.

Başlangıç için nelere dikkat etmeli

Yanlış bir karar ile kötü oyunculuk ajansları ve niteliksiz yetenek ajanslar; İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde bol miktarda bulunmaktadır. Onlar sadece basit işler ile tabiri caizse günübirlik bir iş ancak sağlarlar Birçok hevesli oyuncu adayları sadece kendileri ni aldatılmış ve yerinde sayan olarak görüp ya kötü bir sözleşme ile devam ederler ya da kaderlerine teslim olmazlar. Bugün En iyi cast ajansları ile de çalışıyor olsan kesinlikle yeteneğinin yanına eğitimi koymak zorundasın. Her alanda olduğu gibi seni başkalarından farklı yapan özelliklerin, tavrın olmalı. Dil, yüz, diksiyon, tavır, oyunculuk, iletişim.. Vs. bu alanların hepsi seni farklı kılar.

Çevre edinmek önemli

Sağlam dost edinmek evet bu sektör için zor. Çünkü iştah kabartan bu pastadan herkes faydalanmak istiyor ve kimse kimsenin önüne geçmesine izin vermiyor. Onun için işine yapacağın, kendine yapacağın yatırım çok önemli ve buna önem veren kişilerle arkadaşlık kurmak. Bu bağları koparmamak mühimdir.