favicon
  • 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Dizilere Başvuru

Televizyon ekranlarının reyting rekorları kıran dizilerinde rol almak isteyen pek çok oyuncu adayı var. Oyuncu adayları cast ajansları aracılığı ile dizilere başvuru yaparak oyuncu seçmelerine katılıyorlar. Seçmelerde deneme çekimleri gerçekleştirilerek role en uygun oyuncu adayının performansı ölçülüyor. Deneyimli ve eğitimli oyuncuların dışında mesleğe yeni başlayan adaylarda dizilerde ufak roller alarak oyunculuğa ilk adımı atabiliyorlar. Daha önce hiç bir deneyimi olmayan oyuncu adayları diziler de dialogsuz olarak rol alabiliyorlar. Zaman geçtikçe tecrübe kazanarak ve eğitim ile gelişimlerini destekleyerek dizi projelerinde dialoglu rollerde yer alabiliyorlar. Bağlı bulunduğunuz ajansın sizi yönlendirmesi bu noktada çok önemli bir yere sahiptir.


DİZİLERİN OYUNCU İHTİYACI


Ekranlarda izlediğimiz dizilerin oyuncu kadroları oluşturulurken cast ajanslarının rolü büyüktür. Ajanslar yapım şirketlerinin talep ettikleri oyuncuları temin ederler. Role uygun özellikteki oyuncular seçilir ve oyunculuk yeteneklerinin ölçülmesi için deneme çekimleri düzenlenir. Ana cast oyuncu seçmeleri dışında dizinin bir bölümünden yer alacak dialoglu veya dialogsuz oyuncu adayları da ajanslardan temin edilir. Artan dizi projeleri ile oyuncu ihtiyacı da aynı oranda artış göstermektedir. Bu ihtiyacın büyük bir bölümünü ajanslar karşılıyor. Dizilere başvuru alan ajanslar gelen başvuruları değerlendirerek uygun bulunan adayları kadrosuna dahil ediyor. Kadrosuna dahil ettiği oyuncuları dizi projelerinin çekimlerine yönlendirerek oyunculuk mesleğini yapmalarına imkan tanıyor. Sizler de diziler de rol almak istiyorsanız dizi oyunculuğu başvurusu kısmından formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Oldukça yoğun geçen dizi çekimleri için oyuncu adaylarının disiplinli ve sorumluluk sahibi davranması gerekiyor. Ajansın yönlendirdiği dizi setinde saatinde bulunması ve sorumluluk sahibi olması oyunculuğun kariyer yolundaki önemli noktalarındandır. Sabırlı ve disiplinli çalışan oyuncu adayları zaman içerisinde başarıya ulaşacaklardır. Oyunculuk mesleğinde kendini geliştiren, eğitim alan, sabırlı davranan, yenilikleri takip eden, sorumluluk alabilen ve disiplinli çalışan bireyler başarı yolunda emin adımlar ile ilerler. Ajans olarak tüm oyuncu adaylarımıza desteğimizi vererek sektöre bilinçli ve başarılı oyuncular yetişmesini sağlıyoruz. Dizilere başvuru ilanlarımıza müracaat ederek kariyer yolunuza ajansımız ile birlikte devam edebilirsiniz.


Basvuru sartlari
Ajansımıza başvurusu kabul edilen her aday 1 aylık temel oyunculuk eğitimini ÜCRETSİZ olarak alabiliyor.
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%