Her gencin hayali, hatta sadece gençler için değil, aynı zamanda her yaştan insanın hayali bir dizide oynamak ya da her hangi bir filmde rol almaktır. Ne de olsa bunun da birçok farklı örnekleri sürekli olarak televizyon dünyasında görülüyor. Belli yaşa geldikten sonra her hangi bir dizide başlayıp sevildikten sonra meşhur biri olabiliyor. Ve bunun için erkek ya da kadın gibi bir koşul da yok.

Eğer dizideki rolünü iyi yapar ve seyircilere kendini beğendirirse, çok sürmeden ünlü olma şansı vardır. İşte tüm bunları gerçekleştirebilmek için de, yani dizilerde oynamak için ajanslar aracılığı ile yapımcılarla veya kanal sorumluları ile buluşma şansını yakalamak gerekiyor. Bunu yapma için de artık öyle ajansların adreslerini bulmaya çalışıp farklı bir şehirden o ajansın bulunduğu şehre kadar da gitmeye hiç gerek kalmadı.

İnternetin Sunduğu Nimetler

İnternetin sunduğu nimetlerden yararlanarak her hangi iyi bir ajansın sitesine girerek hemen düzgün bir şekilde başvuru formu doldurduktan sonra kişi kendisini en iyi anlatacak ve en boydan en düzgün fotoğrafını da başvuru formuna ekleyerek siteye yollar. Daha sonra tek yapılması gereken elbette beklemek olacak. dizilerde oynamak için ajanslar aracılığı ile yapılacak olan durum budur. Daha sonra ajans o kişinin fotoğrafını endi sitesi bünyesinde bir nevi vitrine çıkarır ve onun taliplerini beklemeye koyulur. Eğer onun için her hangi bir teklif gelirse, dizilerde oynamak için ajanslar aracılığı ile oyuncu olmak isteyen bu kişiyi arar ve firmaya çağırır.

Sözleşmeler İmzalanır

Bu ajans firması oyuncu ile bir sözleşme imzalar ve daha sonra yapımcılarla bir araya gelmesini sağlar. Eğer anlaşma sağlanırsa oyuncu o yapımcının ya da televizyon kanalının yapacağı dizide ya da filmde oynama fırsatını yakalar. Tabi burada ajansların karıda oyuncunun aldığı ücret üzerinden genel olarak %20 civarında bir komisyon alır. Tabii dizilerde oynamak için ajanslar genel olarak kullanılır ancak sadece bu değil, aynı zamanda birçok farklı televizyon programına seyirci de ayarlar. Ve dizilerde oynamak için ajanslar olarak kullanılan bu tür ajanslar aynı zamanda bu seyircilerin her biri için ücret alır.