Diziler televizyon dünyasında oldukça büyük bir yere sahip olmaya başladı. Günlük diziler veya haftalık diziler olarak bölümlerini izlediğimiz projelerin oyuncu seçmelerine dizi oyunculuğu ilanları veren ajanslardan ulaşılıyor. Oyuncular bu ilanlara başvuruda bulunarak dizilerde yer alma fırsatını buluyorlar. Her geçen gün artan dizi projeleri oyunculara duyulan ihtiyacı da arttırıyor. Yeni yüzler veya deneyimli oyuncular ajansların cast kadrolarında yer alarak yapımcıların kendilerine ulaşmalarını sağlıyorlar. Ajansların yayınladığı ilanların bazıları yeni yüzler başvuruları olur iken bazıları ise deneyimli oyuncu başvuruları oluyor. Adaylar ajansların web siteleri üzerinden duyurduğu dizi ilanlarına başvuru yaparak projelerin seçmelerine katılabiliyorlar.


DİZİ OYUNCUSU ARAYAN İLANLAR


Dizi oyuncusu arayan ajanslar internet sitelerinde yayınladıkları dizi ilanları üzerinden oyuncu adaylarına ulaşmayı hedefliyorlar. Bu ilanlara ciddi ilgi gösteren oyuncular, yaptıkları başvurular üzerinden cast direktörleri tarafından değerlendirmeye alınıyor. Ajanslar dizi oyunculuğu ilanları vererek dizi projelerinde ihtiyaç duyulan oyunculara ulaşıyor. Türkiye'nin her yerinden oyuncu adaylarının başvurularını alan ajanslar, geniş bir oyuncu ağına sahip oluyorlar. Dizilerde aranan ufak roller veya ana cast seçmeleri ilanlar ile duyuru yapılarak yoğun bir başvuru trafiğine yol açıyor. Ajans olarak çalışmış olduğumuz dizi projeleri için yayınladığımız ilanlara web sitemizden ulaşabilirsiniz. Başvuru formunu doldurarak dizi oyunculuğuna adım atabilirsiniz. Oyunculuk yapmayı düşünen adaylar dizi oyunculuğu başvuru kısmından ajansımıza başvuruda bulunabilirler. Yapılan başvurular arasından olumlu bulunan adayları dizi projelerimize yönlendirerek oyunculuk yapabilme imkanı sunuyoruz.


Oyunculuğa yeteneği olan kişiler cast ajanslarının ilanlarında sıklık ile karşılaştıkları dizi oyunculuğu ilanları duyurularında yer alan başvuru formlarını doldurarak mesleğe adım atmayı düşüyorlar. Deneyimsiz oyuncu adayları bu sayede dizi çekimlerinde bulunarak tecrübe kazanıyorlar ve set ortamlarını görmüş oluyorlar. Kamera önü oyunculuğu için ciddi bir adım olan diziler pek çok oyuncunun önünü açıyor. Her yaştan oyuncu adayının başvurabileceği bu ilanlar dizilerin oyuncu seçmelerinde önemli bir rol oynuyor. Ajanslar her yeni proje için ihtiyaç duydukları oyunculara ilanlar sayesinde kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Güvenilir ve profesyonel ajansların yayınladığı dizi ilanlarına sizler de başvuruda bulunarak hayalinizde mesleği yapabilirsiniz.