favicon
  • 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Dizi Oyuncu Başvuru Formu

Televizyon ekranlarının günümüzde popülerliğini arttıran dizi projeleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Dizi projeleri için yapılan hazırlıklar ve çekim süreçleri yoğun bir emekten geçiyor. Tüm set çalışanları, kamera arkası ve oyuncular ciddi bir emek harcıyorlar. Ekranlarda haftalık veya günlük olarak izlediğimiz dizilerin çekim aşamaları yoğun bir hazırlık döneminden geçiyor. Senaristin senaryoyu yazmasıyla başlayan bu serüven akabinde hummalı bir çalışmaya giriyor. Bu çalışmanın ajanslara düşen payı ise yayınladıkları dizi oyuncu başvuru formu ilanlarıyla tamamlanıyor.


DİZİLERİN ÇEKİM SÜREÇLERİ VE HAZIRLIKLIK AŞAMALARI


Dizi projelerinin hazırlık aşaması senaryo ile başlıyor. Yapımcı firma senaryoda yer alan rol kişilerini belirleyerek yönetmen ile beraber oyuncu arayışı içine girerler. Genellikle cast ajansları üzerinden bu çalışmaya devam edilir. Rol kişisinin özellikleri ajansa bildirilir. Ajanslarda bu özelliklere uygun oyuncularını cast kadrosundan belirleyerek görüşmeye gönderir. Oyuncu seçmelerinde çoğunlukla deneme çekimi yapılır. Karakter ile oyuncu arasındaki bağ gözlemlenir. Uygun bulunan adaylara karar verilir. Ajanslar oyuncu kadrosunu dizi oyuncu başvuru formu ile oluşturur. Yapılan başvuruları değerlendirir ve olumlu bulduğu adayları cast kadrosuna alır. Dizi oyunculuğu alanında kariyerini belirlemek istiyorsanız siz de dizi oyunculuğu başvuru kısmından formumuzu doldurabilirsiniz. Oyuncu seçmeleri de tamamlandıktan sonra set ekibi kurulur ve yönetmeninden, oyuncusuna, kostümcüsünden, rejisine kadar tüm ekip hazır hale gelir. Yaklaşık olarak ekranlarda izlediğimiz dizilerin 90 ile 120 dakika süren bir bölümünün çekim süresi ise bir haftayı buluyor.


Bu yoğun emek sonucu çıkan işler elde ettikleri başarılar ile daha da güçleniyor. Oyuncu olmak istiyorsanız bu mesleğe ciddi emek harcayıp iş disiplinine önem vermeniz gerekiyor. Oyunculuk mesleği sanıldığı kadar kolay bir meslek değildir. Özellikle dizi sektörü için projede yer alan tüm ekip koordineli bir çalışma sağlıyor. Cast ajanslarına dizi oyuncu başvuru formu bırakarak televizyon ekranlarında izlediğiniz dizilerde rol alma şansını yakalayabilirsiniz. Bunun içinde güvenilir ve profesyonel çalışan ajansları tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Ajans olarak çalışmış olduğumuz projelere oyuncu temini sağlarken ekibimiz yoğun bir çalışma sürecine giriyor. Oyuncu ile rol kişisinin uyumuna ve oyunculuk performansına oldukça dikkat ediliyor.


Basvuru sartlari
Ajansımıza başvurusu kabul edilen her aday 1 aylık temel oyunculuk eğitimini ÜCRETSİZ olarak alabiliyor.
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%