Günümüzde televizyon ekranlarında rastladığımız pek çok başarılı dizi projeleri bulunuyor. Dizi projeleri ekranların büyük bir bölümünü kaplayarak, izleyici kitlesinin dikkatini çekiyor. Başarılı dizi projeleri, oyuncuların performanslarıyla ve konusuyla izleyici tarafından değerlendiriliyor. Dram, komedi, gerilim, macera, fantastik, aile, psikolojik, polisiye ve aşk türünde işlenen milyonlarca dizi projesi bulunuyor. Her bir türün kendi içerisinde izleyici kitlesi oluşuyor. Türkiye'de en çok izlenen dizi türleri arasında ise aşk, dram, aile ve polisiye diziler yer alıyor. Bu dizilerde rol alan oyuncular ise dizi cast ajansları tarafından temin ediliyor.


OYUNCULARIN DİZİ PROJELERİNDE YARATTIĞI ETKİ


Oyuncular dizi projelerinin ana damarlarıdır. Senaryoda yer alan rol kişilerini canlandıran oyuncular izleyici kitlesi tarafından büyük önem taşıyor. Oyuncunun projede yer alan karaktere hayat vermesi ve izleyiciye bunu doğru aktarabilmesi dizinin başarısını etkiliyor. Bu yüzden yapımcılar oyuncu seçmelerine oldukça dikkat ediyor. Rol kişisi ile oyuncunun uyumsuzluğu izleyicide inandırıcılık uyandırmayarak dizinin başarısına olumsuz etki edebiliyor. Konu ne kadar güçlü olursa olsun oyuncu seçimi hatalı ise izleyicide olumsuz bir imaj oluşabiliyor. Bu yüzden oyuncu seçimi yapılırken dizi cast ajansları önemli bir rol oynuyor. Ajansların kadrosunda yer alan oyuncular proje için seçmelere gönderilirken role uygun adayların çalışması yapılıyor. Ardından uygun bulunan adaylar görüşmeye gönderiliyor. Yönetmen ve yapımcı seçmelerde oyuncuların hem rol kişisi ile uyumuna hem de performanslarına dikkat ediyor. Cast ajansları kadrosunda geniş bir oyuncu yelpazesine sahiptir. Bu cast kadrosu oyuncu çeşitliliği sağlamakla birlikte bilinçli oyunculara ulaşmada kolaylık sağlıyor. Sizler de dizi oyunculuğu başvurusu yaparak ajansımıza kayıt olabilirsiniz.


Ajansımızın kadrosunda yer alarak deneyimlerinize, eğitiminize ve oyunculuk yeteneklerinize göre pek çok dizi projesinin oyuncu seçmesine katılma şansını yakalayabilirsiniz. Seçmelerde göstereceğiniz oyunculuk performansınız, oyunculuk mesleğinizdeki kariyerinizi belirleyecek ilk unsur olacaktır. Başarılı bir dizi projesinde yer almak oyuncu kimliğinizin tanınmasına ve tecrübe kazanmanıza olanak tanıyacaktır. Dizi cast ajansları arasında güçlü bir konuma sahip olmamızın en temel nedenlerinden biri de profesyonel çalışmalarımız ve mesleki deneyimlerimizden kaynaklanıyor. Oyunculuk mesleğine adım atmak istiyorsanız güvenilir bir dizi cast ajansıyla çalışmaya başlamanız gerekiyor.