• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Dizi Ajanslarına Kayıt

Diziler günlük hayatımızda fazlasıyla yer verdiğimiz ve takip ettiğimiz projelerdir. Dizilerde yer alan karakterler başarılı oyuncular tarafından canlandırılarak televizyon ekranlarında yerini alıyor. Ekranlarda gün geçtikçe artan dizi projeleri için aynı orantıda oyuncu ihtiyacı da artıyor. Oyuncular dizi ajanslarına kayıt olan adaylar arasından seçiliyor. Dizilerde rol almak için ajansların kapısını çalan adaylar yetenek ve eğitimlerine uygun rollerde değerlendiriliyor. Baş rolden figürana kadar tüm oyuncu talebi genellikle ajanslardan karşılanıyor.


DİZİLERDE OYNAYAN ÜNLÜ OYUNCULAR SEKTÖRE NASIL BAŞLIYOR?


Dizi projelerinde rol alan pek çok ünlü oyuncu dizi ajanslarına kayıt olarak ilk adımlarını atıyorlar. Tabi ki bu ünlü ve başarılı oyuncular aldıkları eğitimler ile ve kendilerini geliştirerek güzel yerlere gelebilmişlerdir. Çoğu oyuncu sıfırdan başlayarak en küçük rollerde yer alıp deneyim kazanmışlardır. Zaman içerisinde oyuncu kişiliklerine kattıkları tecrübe ve bilgilerle daha büyük rollere hazırlanmışlardır. Çünkü oyunculukta eğitimin önemi büyüktür. Hele ki kamera önü oyunculuğu sanıldığı kadar kolay değildir. Senaryoda yer alan karakteri çözümlemek ona hayat vermek ciddi bir emek ve bilgi gerektirir. Bu yüzden oyuncu olmaya karar verdiyseniz hayatınıza buna göre yöne vermeniz gerekecektir. Ve oyunculuk kariyerinizin hangi noktasında olursanız olun gelişime ve öğrenmeye her zaman açık olmalısınız. İyi bir oyuncu alacağı her rolde farklı bir başarı sergiler. Her rol büyük küçük fark etmeksizin kişiye tecrübe katar. Oyunculuk yetenek ile başlar, eğitim ve deneyim ile şekillenir. Sizler de geleceğin başarılı oyuncuları arasında yer almak istiyorsanız oyuncu kişiliğinize ciddi bir zaman ve emek harcamalısınız. Bunların ardından sizlere iş imkanı sağlayacak güvenilir bir cast ajansıyla çalışmanız gerekecektir. İyi bir ajans ile çalışmaya başlamak için ajans dizi oyunculuğu başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ünlü oyuncular profesyonel cast ajansları ile çalışarak sektörde önemli yerlere gelmişlerdir. İyi bir eğitim ve gelişimin yanında profesyonel bir ekip desteği ile günlük hayatımıza başarılı dizilerle giren çok sayıda ünlü oyuncu vardır.


Ünlü oyuncuların sabrı ve emeği bugünlere gelmelerine vesile olmuştur. Öncelikle oyunculuk mesleğine bu işin eğitimi ile başlamalısınız. Siz ne kadar eğitimli ve bilinçli bir oyuncu olursanız ajansınız da o kadar sizin yanınızda durur ve yol gösterir. Herkes oyuncu olmak ister fakat herkes oyuncu olamaz. Oyunculuk fikrini hem yetenek hem teorik hemde bilgi birikimi olarak benimseyen bir kişi için engel yoktur. Dizi ajanslarına kayıt aşaması en kritik süreçtir. Kimileri bu süreçte vazgeçer, kimileri ise doğru kişiler ile çalıştıkları için kariyer basamaklarını tırmanır. Cast ajanslarının çalışmış olduğu pek çok dizi projesi, oyuncu için bir sınav niteliği taşır. Bu sınavda başarılı olmak ise kişinin kendi elindedir. Yeteneklerini nasıl kullanması gerektiğini bilen kişiler başarıya yavaş yavaş ulaşır. Ajans olarak yetenekli yeni yüzlere fırsat tanıyarak iyi oyuncular kazandırmaya özen gösteriyoruz. Sizler de hayallerinize bizimle birlikte ilk adımı atabilirsiniz.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%