• 0216 550 10 72
  • info@castistanbul.com

Çocuk Oyunculuk Ajansları Başvuru

Oyunculuk ajansları`, dizi, reklam, klip projeleri için eğitimli eğitimsiz ayırmaksızın her yaştan yeni yüzler arıyor. Önceki zamanlarda çocuk ve yaşlı oyuncuların azlığını sizde bilirsiniz. Çağ değiştikçe, insanlar çoğaldıkça, televizyon kanalı çoğaldıkça, diziler, filmler ve pazarlamak için ürünler çoğaldıkça oyunculara da fazlasıyla gereksinim duyuluyor. Hatta oyunculuk ve televizyon önünde olma hevesi meslek sahibi olanların bile ilgisini çekiyor. Mesleğini bırakıp oyunculuk yapan doktorluk yapmayan ünlüleri siz de bilirsiniz.

Oyunculuğun küçük yaşlarda başlaması ve küçük yaşlarda eğitim alması tabi ki daha verimli oluyor. Çocuklar hatta bebekler bile oyunculukla iş hayatına erkenden atılabiliyor. 0-5 yaş arası bebeklerin arandığı ajanslar bile var. Tabi tutulur tutulmaz orası tartışılır. Bu biraz şans biraz akıllı hareket etmekten geçiyor. En önemlisi de yetenek ve seçilen ajans.

Çocuğunuz ya da kardeşinizin oyunculuk yeteneğinin olduğunu düşünüyorsanız çocuk oyunculuk ajansları başvuru için araştırma yapıp yazdırın derim. Çocuğunuzun mimiklerini sizden önce kimse fark edemez. diyorsanız ve Mimiklerinin, oyunculuk gücünün iyi olduğunu düşünüyorsanız başvurunuzu geciktirmeyin.

Hangi ajanslarda çocuk kadrosu ve iş garantisi var?

Genelde her ajansta çocuk kadrosu bulunur. Ajansların oyunculuk kadrolarında yaş, kilo, boy sınırı yoktur. İş garantisini hiçbir ajans vermez. Aday ancak kendi yetenekleri doğrultusunda işi elde eder.

Ajanslara kayıt yaptırmak ücretli mi?

Peki, yazdırsam ücret ödemem gerekiyor mu? diye düşünürseniz profesyonel çocuk oyunculuk ajansları başvuru için ücret talep etmez. Ama anlaşmalı fotoğraf stüdyolarına, akademilere veya web sayfası profili, setcard ve sunum cd hazırlıklarınız için ücret ödersiniz.

Ajanslar sözleşme yapıyor mu?

Profesyonel ajanslar genelde sözleşmeli çalışır. Bu sözleşme bir proje için onaylanırsanız imzalanır aksi takdirde sözleşme yapılmaz.

Çocuğunuzu kaliteli ve güvenli bir çocuk oyunculuk ajansları başvuru yaptıktan sonra onun eğitim almasını sağlamanız yararlı olacaktır.

Başvuru nasıl yapılır?

İlk başvuru formu doldurulur. 18 yaşından küçükler için başvuru formu velisi tarafından doldurulur. Forma çocuğun adına doldurulur, onun bilgileri yazılır. Alt kısıma velinin adı yazılır.

çocuk oyunculuk ajansları başvuru işlemi bittikten sonra

Başvurudan sonra 1 hafta içinde e-mail, sms ya da telefonla aranarak bildirilir. Başvuru kabul edildiği takdirde ajansa ön görüşme ve fotoğraf çekimleri için davet edilir.


Basvuru sartlari
OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%